Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Contabil

Karrier szint
Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Munkavégzés helye
Nettó havi bér
700 - 800 €
Helyek száma
1

Suntem o societate care desfasoara activitati de servicii financiare cum ar fi servicii de contabilitate,consultanta fiscala, audit ,salarizare ,resurse umane si altele conexe.
Am inceput activitatea in anul 1996 si de 25 de ani nu ne-am oprit. Nu suntem numerosi (in perioada amintita nu am depasit 20 angajati ),
dar am fost si suntem certitudinea locului de munca pentru fiecare angajat.
Salariile sunt achitate fara intarziere chiar daca sunt mari si ele sunt reflectate correct ,real in conractele de munca.
Programul este flexibil,asfel incat fiecare angajat isi poate rezolva si problemele personale indifferent de programul companiei.
Nu se lucreza ore suplimentare si se acorda toate zilele libere cf legislatiei din Romania.
Spatiul unde echipa noastra isi desfasoara activitatea este o cladire eleganta de birouri, in Calea Calarasilor , la 1,8 km de Piata Unirii si la 1,7 km de Piata Muncii metrou.
Softul de contabilitate in care se lucreaza este winmentor ,un soft foarte usor si foarte apreciat de specialistii in contabilitate.
Responsabilitati:
- intocmirea evidentelor contabile pentru mai multe societati de la inregistrarea documentelor pina la calcularea taxelor inclusiv exclusiv calculul si intocmirea statelor de salarii care se realizeaza in compartiment distinct
- intocmirea si verificarea balantei contabile si a jurnalelor;
- intocmirea declaratiilor lunare sau trimiestriale si a bilanturilor;
- gestionarea fisei sintetice si a altor solicitari in raport cu ANAF.
Beneficii
Iti oferim:
 un post de contabil economist studii superioare si experienta in evidenta contabila la Departament contabilitate
- in conditiile indeplinite in totalitate de la candidatul ideal ,salariul net incepe de la 3500 lei , real in CIM;tichete masa , abonament REGINA MARIA
- mediu de lucru modern, in cladire de birouri;
- program flexibil de lucru cu 8 ore si o jumatate ora pauza masa
- dotari cu echipamente noi si performante cu parte de hard si soft ultra moderne si de ultima generatie.;
- instruire si consiliere profesionala permanenta cu suport fiscal ,contabil .
Periodic se organizeaza cursuri pregatire profesionala cu specialisti din Min. de finante.