Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Consilier juridic/Secretară

Karrier szint
Munkatapasztalat nélkül, Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Helyek száma
2

RESPONSABILITĂȚI PENTRU POSTUL DE SECRETARĂ:

  • înregistrare documente (notificări, cereri de executare, angajamente de plată, etc)
  • preluarea solicitărilor părților din procedura de executare silită;
  • preluare corespondență electronică;
  • asistență și comunicare cu părțile din procedura de executare silită;
  • facturare și încasare;
  • orice alte atribuții necesare asigurării suportului administrativ pentru activitatea biroului

CERINȚE PENTRU POSTUL DE SECRETARĂ:

  • abilități de comunicare;
  • cunoștințe de operare PC (Microsoft Office, Smartbill, etc);
  • multitasking;
  • capacitate de adaptare la mediul de lucru specific domeniului de activitate al biroului;
  • studii juridice în curs de finalizare/ finalizate constituie un avantaj;

RESPONSABILITĂȚI PENTRU POSTUL DE CONSILIER JURIDIC:

  • redactare acte de executare silită;
  • efectuare interogări în dosarele de executare;
  • verificare termene procedurale;
  • furnizare de opinii juridice;
  • orice alte responsabilități stabilite în sarcina consilierului juridic de către executorul judecătoresc

CERINȚE PENTRU POSTUL DE CONSILIER JURIDIC:

  • licențiat în științe juridice;
  • cunoștințe de operare PC (Microsoft Office);
  • cunoștințe de drept civil și procesual civil;
  • atenție la detalii;
  • foarte bună capacitate de analiză și sinteză;
  • abilitatea de a redacta de o manieră coerentă, clară și succintă a actelor de executare;
  • asimilarea cu ușurință a cunoștințelor necesare utilizării aplicației interne, precum și a aplicațiilor informatice uzuale (portalul instanțelor de judecată, ONRC, e-terra, etc)
  • experiența anterioară întru-un birou de executor judecătoresc constituie un avantaj