Állás részletei

Fullstack Developer Angular & C# .NET

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Részleges távmunka (a munkaidő feloszlik a távmunka és a vállalat központjában tett látogatások között)
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
2

Candidatul ideal:
- Absolvent sau facultate in curs la Cibernetica, Informatica, Politehnica etc.
- Experienta in dezvoltarea aplicatiilor Web .NET si SQL Server

- Productiv, orientat spre rezultat, isi asuma ownership pe codul produs.

- Proactiv si disponibil sa isi ajute colegii.

Cunostinte tehnice necesare:

- Angular nivel cerut: capabil sa lucreze cu RxJS si cu Observables;

- C# Web API,   nivel cerut: confortabil in lucrul cu Interfaces, AutoMapper si inversion of control (Ninject);

- ASP.NET, MVC;

- MS SQL Server;

- Entity Framework;

Responsabilitati:
- Dezvoltarea de aplicatii web WebAPI C#.NET cu frontend Angular;

- Colaboreaza eficient cu echipa de front-end pentru livrarea functionalitatilor;
- Participa la fazele de proiectare si design;
- Gaseste solutii pragmatice la probleme tehnice;
- Asigurarea unui nivel de calitate a codului scris prin respectarea setului de bune practici;
- Participa la  sesiuni de “code review” cu ceilalti membri ai echipei;

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;
- Asigurare de sanatate privata;
- Full remote  sau hibrid - la alegere;
- Cursuri online PluralSight & Udemy

Despre proiect:
Proiectul este o aplicatie SaaS pentru optimizarea vanzarilor politelor de asigurare.