Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Avocat Definitiv Bacau

Karrier szint
Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Organizaţie care creşte constant, se adaptează permanent la nou şi introduce noi servicii pentru a veni în întâmpinarea nevoilor clienţilor săi recruteaza avocat definitiv in Bacau.

Candidatul ideal:

  • avocat definitiv cu minim 5 ani de experiență în profesia de avocat;
  • deține cunoștiințe solide de drept civil, răspundere civilă delictuală, procedura civilă, procedură penală;
  • deține permis de conducere cat. B;
  • disponibil pentru deplasări dese la instanțe din Bacau si judetele invecinate;
  • are spirit de echipă, excelente abilități de comunicare și se adapteaza repede într-un colectiv nou;
  • dă dovadă de cunoștiințe avansate de Microsoft Word, utilizare internet și de acuratețe în redactarea documentelor;
  • redactează și susține coerent argumentele juridice invocate;
  • capacitate superioara de concentrare si orientare catre obiective si sarcini;
  • perseverenta, responsabilitate si integritate;

Responsabilități:

  • reprezentare juridică în instanță (judecătorie, tribunal, curte de apel, secțiile civile și penale);
  • redactare acte necesare asistarii clienților în fața instanțelor;
  • redactare cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri de intervenție, etc;
  • asistentă și reprezintă în fața organelor de cercetare penală;
  • alte activități juridice;

Oferim:

  • schema de onorarii motivante
  • condiții clare de decontare și compensare
  • posibilitatea de a promova
  • lucru intr-o echipa tanara, dinamica si motivata.

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic pentru interviu.