Állás részletei

Asistent medical generalist

Karrier szint
Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Helyek száma
1

Norma de munca:

* norma intreaga (8 ore/zi, in ture:07:00 - 15:00 / 11:00 - 19:00, de luni - vineri) - la sediul Policlinicii

Responsabilitati:
• Recoltarea de probe biologice,
• Comunicarea cu pacientii,
• Pregateste materialele si instrumentarul in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatii,
• Asista eficient medicii specialisti in desfasurarea tratamentelor specifice,
• Realizeaza dezinfectia si sterilizarea corecta a instrumentarului medical,
• Manipuleaza corect aparatura din dotare,
• Completeaza fise de tratament,
• Pastreaza caracterul confidential al operatiunilor de serviciu in conformitate cu politica companiei,
• Acorda prim ajutor in cazuri de urgenta medicala.

Candidatul ideal:
• Absolvent/a al unei scoli sanitare acreditate si recunoscute national;
• Aviz de libera practica si asigurare de malpraxis;
• Experienta in recoltarea probelor biologice;
• Integritate, seriozitate, amabilitate si flexibilitate;
• Comportament etic in relatia cu pacientii, asumarea responsabilitatilor, orientarea catre pacienti si interesele companiei;
• Integrare in echipa – bune abilitati de comunicare si relationare, capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
• Buna organizare a programului de lucru;
• Disponibilitate pentru deplasari;
• Experienta anterioara pe medicina muncii constituie un avantaj