Állás részletei

Asistent calitate marca proprie

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Responsabilități principale:

• însușirea și aplicarea legislației naționale și europene aplicabile produselor marcă proprie

• actualizarea legislației și menținerea bazei de date  cu privire la legislația națională și europeană aplicabilă în domeniul produselor alimentare și non-alimentare (produse marcă proprie)

• asigurarea respectării procedurii de elaborare, traducere și validare a etichetelor produselor alimentare și non-alimentare marcă proprie, în conformitate cu cerințele procedurilor interne

• implementarea procedurii de elaborare și punere pe piață produse marcă proprie (întocmire specificații tehnice, verificare etichete produse marcă proprie, verificare mostre de produs, verificare buletine de analiză, înregistrare și organizare documente, menținere contact cu furnizorii de produse, actualizare documente, urmărire și asigurare evoluție produse lansate, etc.)

• colaborează cu celelalte departamente și cu furnizorii în vederea realizării specificațiilor tehnice și a etichetelor, astfel încât acestea să corespundă prevederilor legislației și standardelor naționale și europene

• asigură suport de specialitate pentru colegii din alte departamente, în domeniul mărcii proprii, sau a sistemului de calitate și siguranța alimentelor implementat

• elaboreazã documentele specifice implementãrii sistemului de management al calității produselor alimentare, în care sunt prezentate politica și obiectivele în domeniul calității, în conformitate cu cerințele standardelor: ISO, HACCP , etc.

• asigură implementarea și menținerea conformității sistemului de management al calității produselor alimentare cu cerințele specificate

• asigură evaluarea și soluționarea reclamațiilor primite de la clienți conform angajamentelor contractuale și procedurilor aplicabile

• acordă consultanță internă în probleme privind sistemul de management al calității produselor alimentare

Cerințe:

• studii superioare în domeniul industriei alimentare constituie avantaj;

• cunoştinţe avansate de MS Office:Outlook, Excell, Word, Internet;

• cunoştinţe bune de limba engleză și/sau germană;

• cunoștințe temeinice privind legislația în domeniu;

• gândire organizată, analitică şi flexibilă;

• abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;

• constituie avantaj experiența în domeniul gestionării produselor marcă proprie și/sau curs management al calității și siguranței alimentare conform HACCP/ISO 22000:2005;

Oferta:

  • Salariu atractiv & tichete de masă
  • Alte beneficii*: de Crăciun, Paște, zi de naștere, vacanță, asigurare privată de sănătate
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă de profesioniști
  • Oportunități de dezvoltare & oportunitatea de a-ți dezvolta cariera într-o companie multinațională

*acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de  vechime  în cadrul companiei conform CCM la nivel de unitate

Mentiuni suplimentare

”Vă informăm că, prin aplicarea pentru o poziție în cadrul societății Selgros Cash & Carry SRL, vă vom colecta și folosi datele personale oferite în desfășurarea procesului de selecție și recrutare de personal. Pentru informații complete privind prelucrarea datelor cu caracter personal în scopul recrutării și selecției de personal în cadrul Selgros Cash&Carry SRL, vă rugăm accesați site-ul societății la adresa , secțiunea Cariere.” .

  • Online interjú
  • Aveti experienta in domeniul gestionarii produselor marca proprie?
  • Aveti experienta in domeniul calitatii si sigurantei alimentare?