Állás részletei

Agent Service Desk - franceză și/sau engleză OOH

Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint , Francia - Középszint
* minden nyelv kötelező
Munkavégzés helye
Helyek száma
2

Recrutăm pentru clientul nostru, unul dintre cei mai mari furnizori independenți de soluții IT din Europa, cu o prezență de peste 40 de ani pe piața internațională, rolul de

                               AGENT SERVICE DESK CU LIMBA FRANCEZĂ

Cerințe:

- cunoștințe de limba franceză - nivel mediu/ avansat;

- cunoștințe de bază referitoare la componentele hardware (PC și dispozitive mobile);

- bune cunoștințe de utilizare a sistemului de operare Windows și a pachetului MS Office;

- noțiuni de bază în rețelistică;- puternice abilități de comunicare și lucru în echipă;

- capacitate bună de relaționare prin intermediul telefonului și în scris;

- atitudine pozitivă orientată spre client și rezultate;

- capacitate de adaptare, spirit de echipă, atenție la detalii;

- abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;

- capacitate de a lua decizii corecte și rapide;

- disponibilitate de lucru în ture alternative (zi/noapte).

Constituie un avantaj:

- cunoașterea altor limbi străine de circulație europeană - nivel mediu/ avansat;

- experiența anterioară pe o poziție similară și/sau cunoștințe de operare a unui sistem de management al incidentelor;

- cunoștințe despre procesele ITIL.

Responsabilități:

 - analizează și soluționează incidentele raportate în limitele competențelor;

- menține contactul cu clienții și cu celelalte părți implicate în soluționarea incidentelor;

- acționează în calitate de suport tehnic pentru inginerii de teren;

- monitorizează - raportează incidentele și problemele ridicate. Sugerează soluții pe termen mediu și lung;

- identifică cerințele speciale din partea clienților;

- prioritizează activitățile în funcție de impactul acestora;

- actualizează înregistrările cu detaliile tuturor acțiunilor întreprinse și cu noile informații obținute;

- oferă soluții prin telefon, e-mail sau conexiuni la distanță cu referire la incidente și solicitări, în conformitate cu parametrii stabiliți (SLA).

Beneficii:

- posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unei companii multinaționale /Acces la oportunitățile interne de dezvoltare a carierei;

- pachet beneficii atractiv: grilă salarizare motivantă, bonusuri de performanță, tichete de masă, asigurare medicală privată;

- programe de training specifice activității și de utilizare a instrumentelor de lucru;

- mediu de lucru internațional.

Fă primul pas spre o carieră în tehnologie! Te invităm să ne trimiți un CV actualizat.

Pentru mai multe informații despre companie, pozițiile vacante și serviciile pe care le oferim, vă rugăm să consultați site-ul nostru.

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.