Niveau de carrière

Intermédiaire (2-5 ans)

Adresse(s) de travail

Săftica

RESPONSABILITATI:

  • Planifica, organizeaza si supervizeaza activitatile specifice departamentului de resurse umane;
  • Intocmeste Registrul de Evidenta al Salariatilor si transmite datele catre ITM;
  • Realizeaza si raporteaza o serie de situatii cerute de conducerea societatii cu privire la resursele umane din companie;
  • Reprezinta societatea in fata ITM,  alte institutii publice si private.
  • Actualizarea bazei de date a angajatilor;
  • Intocmirea documentelor de personal (contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii);
  • Intocmirea evidentei miscarii de personal (angajari, plecari, pensionari, suspendari);
  • Relationarea si informarea personalului angajat in cazul modificarii documentelor;
  • Evidenta concediilor fara plata, concediilor de odihna, concedii medicale, sanctiunilor;
  • Eliberare diverse adeverinte necesare salariatilor;
  • Depunerea declaratiilor / documentelor prevazute in legislatia muncii si a asigurarilor sociale, in termenele prevazute de lege, la organele competente;
  • Intocmirea situatiilor/rapoartelor specifice domeniului;
  • Redacteaza si centralizeaza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, adrese, cereri, instiintari;
  • Intocmirea si Verificarea pontajului lunar;
  • Efectuarea calculelor salariale;
  • Intocmire state de plata;
  • Calculul concediilor medicale, de odihna, etc.
  • Urmareste si raspunde de activitatea de sanctionare a personalului conform normelor legale, prevederilor CIM si Regulamentului intern;
  • Participarea la controalele pe probleme de salarizare efectuate de reprezentanti ai institutiilor de stat abilitate;
  • Documentare legislativa permanenta;

CERINTE:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta minim 3 ani pe un post similar;
  • Atestat inspector resurse umane;
  • Cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office);
  • Foarte bune cunostinte privind legislatia muncii si sistemul romanesc de salarizare;
  • Capacitate de organizare si disciplina a muncii;
  • Putere de concentrare, seriozitate;
  • Simtul responsabilitatii;
  • Capacitate de lucru in conditii de stres si termene precise;
  • Constiinciozitate, atitudine proactiva, abilitati de comunicare.