Niveau de carrière

Débutant (0-2 ans), Intermédiaire (2-5 ans), Expérimenté (5-10 ans), Cadre (>10 ans)

Langues parlées

français

Adresse(s) de travail

Nous recrutons des candidats ouverts à la réinstallation

Oui

Salaire brut / mois

5500 - 6500 €

Optim Synchrony cauta pentru un spital situat intr-un oras dede locuitori din Franta, la 2 ore de Paris, un medic pediatru sau un medic generalist cu experienta in pediatrie.

DESCRIEREA SPITALULUI

Spitalul ofera servicii de sanatate pentrude locuitori, în domeniile : chirurgie, ginecologie, obstetrică, psihiatrie, psihiatrie infantilă, medicina fizica si de readaptare.

Spitalul are o capacitate de 755 de paturi și dispune de o platformă tehnică completă și eficientă care include: 6 camere bloc, 8 locuri SSPI, un UCA. Unitatea are un serviciu de resuscitare, un SAU-SAMU-SMUR, 2 scanere, două RMN-uri, un elicopter.

DESCRIEREA POSTULUI

Echipa medicala : 3 pediatri

Activitatile serviciului de pediatrie :

Maternitate de nivel 2 cu o unitate de neonatologie (6 paturi)

1500 de intrari/an din care 400 in neonatologie

1600 nasteri/an

8000 de urgente in pediatrie/an

Consultatii si ingrijiri externe

Urmarire pacienti spitalizati

Consultatii de urmarire a nou-nascutilor si a nou-nascutilor prematuri

Educatie terapeutica si urmarirea bolilor cronice

Salariu : incepand cu 4200 euro net/luna pentru debutant dar se calculeaza in functie de experienta + minim 500 euro pentru garzi

Avantaje :

Posibilitatea unei prime de 20000 euro

Punerea la dispozitie a unei locuinte, gratuit, pe o perioada de 2 luni

PROFILUL CANDIDATULUI

Medic specialist pediatru sau medic generalist cu experienta in pediatrie, neonatologie, maternitate de nivel 2

Nivel mediu de limba franceza (B1-B2)