Niveau de carrière

Débutant (0-2 ans), Intermédiaire (2-5 ans), Expérimenté (5-10 ans), Cadre (>10 ans)

Langues parlées

français

Adresse(s) de travail

Nous recrutons des candidats ouverts à la réinstallation

Oui

Salaire brut / mois

5500 - 6500 €

Optim Synchrony cauta pentru un spital situat intr-un oras de locuitori din Franta, la 2 ore de Paris, un medic pediatru sau un medic generalist cu experienta in pediatrie.

DESCRIEREA SPITALULUI

Spitalul ofera servicii de sanatate pentru doua sute optzeci de mii de locuitori, în domeniile : chirurgie, ginecologie, obstetrică, psihiatrie, psihiatrie infantilă, medicina fizica si de readaptare.

Spitalul are o capacitate de 755 de paturi și dispune de o platformă tehnică completă și eficientă care include: 6 camere bloc, 8 locuri SSPI, un UCA. Unitatea are un serviciu de resuscitare, un SAU-SAMU-SMUR, 2 scanere, două RMN-uri, un elicopter.

DESCRIEREA POSTULUI

Echipa medicala : 3 pediatri

Activitatile serviciului de pediatrie :

Maternitate de nivel 2 cu o unitate de neonatologie (6 paturi)

1500 de intrari/an din care 400 in neonatologie

1600 nasteri/an

8000 de urgente in pediatrie/an

Consultatii si ingrijiri externe

Urmarire pacienti spitalizati

Consultatii de urmarire a nou-nascutilor si a nou-nascutilor prematuri

Educatie terapeutica si urmarirea bolilor cronice

Salariu : incepand cu 4200 euro net/luna pentru debutant dar se calculeaza in functie de experienta + minim 500 euro pentru garzi

Avantaje :

Posibilitatea unei prime de 20000 euro

Punerea la dispozitie a unei locuinte, gratuit, pe o perioada de 2 luni

PROFILUL CANDIDATULUI

Medic specialist pediatru sau medic generalist cu experienta in pediatrie, neonatologie, maternitate de nivel 2

Nivel mediu de limba franceza (B1-B2)