Niveau de carrière

Débutant (0-2 ans), Intermédiaire (2-5 ans), Expérimenté (5-10 ans), Cadre (>10 ans)

Langues parlées

français

Adresse(s) de travail

Nous recrutons des candidats ouverts à la réinstallation

Oui

Salaire brut / mois

4000 - 6000 €

Cerinte

- Studii superioare de medicina - specialitatea Pediatrie;
- Experienta in spital constituie un avantaj;
- Excelente abilitati de relationare interpersonala, orientare catre pacient/ client (excelente abiliati de lucru cu copiii), deschidere catre schimbare, orientare catre rezultat

Descrierea jobului:

- Consultatii de specialitate si diagnosticare a pacientilor;
- Prescrierea tratamentelor, intocmirea retetelor si identificarea necesitatii de spitalizare;
- Intocmirea formularelor de internare pentru pacientii care necesita masuri speciale de ingrijire;
- Monitorizarea permanenta a pacientilor, supervizarea administrarii tratamentelor prescrise;
- Completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie privind starea de sanatate a pacientilor;
- Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Informarea continua privind cele mai noi si eficiente metode de diagnostic si tratament din domeniu;
- Este responsabil pentru calitatea serviciilor medicale oferite pacientilor;
- Raspunde pentru corectitudinea diagnosticului si pentru calitatea tratamentului prescris.

- Efectuare garzi.

Departamentul general pediatric salută copii de la 0 la 18 ani. Acesta include 26 de camere cu un mediu prietenos pentru copii și adolescenți, un spital de zi și un centru de educație pentru astm și pediatrie. Echipa multidisciplinară salută și nou-născuții și copiii prematuri (de la 32 de săptămâni de amenoree). Serviciul include 4 paturi de îngrijire intensivă, 4 camere "cangur" (pentru a se îngriji de mamele îngrijite de maternitate) și 6 camere parentale. Echipa pediatrică este alcătuită din 10 medici pediatri, un medic de asistență medicală, asistenți pentru îngrijirea copiilor, un asistent social, un consultant de familie și un psihoterapeut.