Niveau de carrière

Débutant (0-2 ans), Intermédiaire (2-5 ans), Expérimenté (5-10 ans), Cadre (>10 ans)

Langues parlées

français

Adresse(s) de travail

Nous recrutons des candidats ouverts à la réinstallation

Oui

Salaire brut / mois

7000 - 10000 €

Comuna franceza de 1100 locuitori, situata intr-o renumita zona turistica, in departamentul Cantal,  regiunea Auvergne-Rhône-Alpes, cauta un medic generalist pentru a prelua activitatea unui medic plecat in noiembrie 2018.

Comuna face parte din Parcul Natural Regional Vulcanic din Auvergne.

DESCRIEREA POSTULUI

Potential de clientela : 1600 locuitori (locuitorii comunei la care se adauga locuitori din comunele invecinate).

Beneficii:

• Cabinet medical renovat si mobilat, situat in centrul comunei.

. Gratuitate la chiria cabinetului pe o perioada de 2 ani

• Se asigura locuinta gratuita pe o perioada de 6 luni

. Medicul  beneficiaza de exonerare de impozit 100% pe o perioada de 5 ani, apoi 75% din anul urmator

• Comuna se afla in zona cu deficit de medici, medicul nou instalat putand beneficia de un venit minim garantat de 6900 euro brut/luna (click pe link :

• Sprijin in efectuarea demersurilor administrative (Ordinul Medicilor, Casa de Asigurari, URSSAF)

CERINTE :

Diploma de medic generalist sau medic specialist in medicina de familie

Certificat de conformitate care atesta formarea conforma conditiilor  prevazute de directivaCE

Nivel mediu de limba franceza (nivel B1-B2)