Ce job est inactif, mais vous pouvez toujours envoyer votre CV à l'entreprise

Centru de Ingrijiri si Readaptare specializat in adictologie, situat in departamentul Vienne, le 50 km de Poitiers, cauta un medic generalist, sepcializat in adictologie, sau care e interesat sa urmeze o specializare in adictologie (formare finantata de catre institutie).

O echipa pluridisciplinara  formata din 39 salariati : 3 medici generalisti, 1 psiholog, 1 asistent social, 1 secretara medicala, 15 asistente medicale si ajutoare de ingrijire, 1 farmacista, 11 responsabili de ateliere si personal administrative ocupa de 70 de persoane dependente de alcoole urmeaza terapie pe o perioada de 90 de

Responsabilitati :

  • Colaborarea cu echipa de specialisti in vederea acordarii de ingrijiri specific unui nou pacient
  • Respectarea procedurilor specifice institutiei
  • Participarea la intrunirile de grup cu pacientii
  • Participarea la activitatile terapeutice

Salariu : 5600 euro brut/luna (in functie de experienta)

Program de lucru : : 35 ore/saptamana (8h30 - 17h00)

 Avantaje :

  • O prima anuala reprezentand 5% din salariul brut anual
  • Asigurare complementara de sanatate
  • Cecuri cadou
  • Cecuri activitati culturale
  • Cecuri pentru vacanta
  • 5 saptamani de vacanta + 18 zile suplimentare

Conditii de integrare :

  • Medicul va avea o perioada de proba de 4 luni si va fi acompaniat de un medic titular in vederea integrarii in institutie si a familiarizarii cu sistemul medical.
  • Se vor organiza diferite reuniuni de informare si video terapii in scopul de a cunoaste particularitile alccolismului ca boala.
  • Medicul va avea posibilitatea de a urma o formare in adictologie pentru a aprofunda cunsotintele sale in acest domeniu (DIU Addictologie). Aceasta formare este finantata de catre institutie.
  • Chiria locuintei asigurata pe o perioada de 2 luni.

 Candidatul :

  • Medic generalist sau specialist in adictologie(o specializare in hepatologie sau gastrologie e un plus).
  • Nivel B1-B2 de limba franceza