Adresse(s) de travail

Nous recrutons des candidats ouverts à la réinstallation

Oui

Salaire brut / mois

7000 - 10000 €

DESCRIEREA COMUNEI:

Comuna franceza de 1900 locuitori, situata la 3km de Blois si la 30 de minute de Tours si Orleans, 1h30 minute de Paris, cauta un medic generalist.

DESCRIEREA POSTULUI:

Potential important, in jur de 2000 de locuitori. Clientela variata (copii, adulti, varstnici).

Comuna pune la dispozitie un cabinet medical echipat : birou, masa de consultatii, fotoliu, material informatic.

BENEFICII

Se asigura gratuitate la chiria cabinetului pe o perioada de 3 luni. Dupa perioada de 3 luni, chiria este de 500 euro/luna.

Se asigura gratuitatea locuintei pe o perioada de 3 luni.

Medicul va beneficia de o indemnitate de instalare de 4000 euro, nerambursabili, pentru a face fata cheltuielilor  de instalare.

Medicul aflat la prima instalare va putea beneficia de un venit minim garantat de 6900 euro/luna pe o perioada de maxim 2 ani.

Servicii de Sanatate in comuna :

2 dentisti, 1 kinetoterapeut, 2 asistente medicale, o farmacie.

In proximitate :

Spital si Policlinica la Blois (la 3 km)

Cadrul de viata

Comuna beneficiaza de numeroase servicii si comert de proximitate (brutarie, magazin mixt, restaurant, café, salon de coafura, service auto)

- o gradinita, scoala primara  (publica si privata), gimnaziu si liceu la 3 km, biblioteca, centru de loisir pentru copii

- numeroase asociatii sportive si culturale : aikido, ciclism, modelism, tenis de masa, gimnastica, tenis, baschet, teatru.

CANDIDATUL

Diploma de medic generalist (experienta minim 3 ani) sau medic de familie

Certificat de conformitate care atesta formarea conforma conditiilor prevazute de DirectivaCE

Nivel B1-B2 de limba franceza