Niveau de carrière

Intermédiaire (2-5 ans), Expérimenté (5-10 ans), Cadre (>10 ans), Débutant (0-2 ans)

Langues parlées

français

Adresse(s) de travail

Salaire brut / mois

800 - 1500 €

Eşti absolvent al Facultăţii de Instalatii?
Ești interesat de relocare în Franța (Paris)?
Ai experienţă în management de proiect, experiență ca șef șantier/ inginer proiectant/ inginer lucrări de instalatii?

Domeniul de activitate: Instalatii sanitare, Incalzire, Ventilare si Climatizare. (HVAC)
Esti motivat, responsabil şi determinat?

Te invităm să ne cunoaştem şi îţi oferim oportunitatea să te dezvolţi într-un mediu internaţional.

Cerințe:
- Diplomă de Inginer de Instalatii;
- Experiență în domeniul INSTALATII;
- Nivel avansat de limba franceză – condiție obligatorie;

- Comunicarea scrisa: organizare de texte, redirectionarea tuturor tipurilor de documente curente

- Comunicarea verbala: transmiterea,  schimbul de informatii operationale cu privire la sarcinile de executat
- Cunoştinte bune Autocad şi nivel mediu de experienţă (2D);
- Rigoare, organizare si metodica

- Autonomie, simt de initiativa

- Luarea deciziilor: Capacitate de ierarhizare, Administrarea prioritatilor, Resurse umane

- Cultura organizationala: integritate, discretie, confidentialitate.

- Disponibilitate la deplasări.
- Motivaţie pentru evoluţie profesională şi schimbare în viaţa personală (relocare).

- Permis de conducere obligatoriu.

Descrierea jobului

Căutăm un Inginer de instalatii pentru a fi format ca Manager de Proiect, pentru a-şi desfăşura activitatea în cadrul din firma din Franța.

Principalele responsabilităţi:
• Urmareste buna executie a lucrarilor si Coordonarea echipei de montaj

• Relationeaza cu clientul, cu echipa si sub-contractantii

• Participa la sedintele de santier impreuna cu clientul

• Gestioneaza santierul/proiectul care se desfasoara in Paris, avand in vedere urmatoarele:

o Urmărirea stadiului lucrărilor, controlul şi asigurarea respectării normelor de Securitate, propunerea de soluţii tehnice;
o Urmareste aprovizionarile, impreuna cu sefii de echipe

o Urmareste /intocmeste dosarul calitativ - fise calitate, declaratii conformitate, fise produs, etc - in vederea intocmirii dosarului/carte tehnic(a).

o Urmareste/intocmeste fisele aferente probelor, impreuna cu seful de santier, diriginte, reprezentatii de produs

o Raporteaza activitatea fiecarui santier in parte, saptamanal

o Intocmeste situatii de lucrari - lunar

• Verifica impreuna cu clientul lucrarile realizate in conformitate cu planul si schema agreata

• Rezolva problemele de santier (fezabilitate si montaj)

• Verifica executia lucrarilor (calitate, materiale, montaj, probe, verificari, etc.)

• Urmareste planul de buna executie si dosarul de executie

• Managementul punerii in functiune a echipamentelor instalate/montate

• Urmărire bugete.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Cazare, laptop, masina și telefon de serviciu;