Niveau de carrière

Expérimenté (5-10 ans)

Langues parlées

français, roumain, anglais

Adresse(s) de travail

Salaire brut / mois en euros

1350 €

Ce job est inactif, mais vous pouvez toujours envoyer votre CV à l'entreprise

Creat în, Grupul Roullier este o companie multinațională care își desfașoară activitatea în 50 de țări și are o cifră de afaceri de 2,6 miliarde Euro. Povestea noastră este o aventură umană și industrială, adunând împreună peste 8000 de angajați conduși de aceeași energie: dorința de a răspunde provocărilor alimentare mondiale. într-o lume în care creșterea demografică are ca efect imediat creșterea cererii de hrană, noi creăm și distribuim soluții novatoare nutriționale. Specialist în nutriția plantelor, animalelor și oamenilor, Grupul Roullier își dezvoltă puternic activitățile în lume, bazându-se pe o structură solidă, dinamică și întreprinzătoare.

Pentru a ne consolida echipa de specialiști în nutriție animală recrutăm un Product Manager pentru subordinul Rumegătoare (H / F) în cadrul filialei Timab Magnesium, producător și distribuitor de materii prime minerale

Inginer Zootehnist /Medic Veterinar pentru Franța

Descrierea postului:

  • Participați la segmentarea si poziționare produselor si a piețelor

  • Studiați oportunități de lansari de noi produse sau oportunități a evoluției produselor existente

  • Studiați fiabilitatea economică și tehnică a noilor produse

  • Va ocupați de procesul de inovare (definirea și gestionarea protocoalelor de testare ...)

  • Sustineți echipele de vânzări naționale și internaționale prin vizite comune la clienți țintă, instruiri periodice și organizarea de workshopuri dedicate

  • Raspundeți la intrebările technice din partea echipelor de vânzari

  • Pregătiți conținutului tehnic și științific pentru departamentul de calitate și pentru echipele de vânzări în urma plângerilor depuse de clienți

  • Promovați produsele atat prin vizite clienți cat și prin prezentarea de lucrări/materiale promotionale la conferințe, targuri profesionale, etc.

  • Gestionați diverse proiecte transversale în cadrul companiei si al grupului

Programul este unul full time care include deplasări pe teren (50% disponibilitate de deplasare necesară în Franța si în alte țări).

Cerințe:

  • Diplomă de Inginer Zootehnist, Medic veterinar fermă sau domeniu similar

  • Minim 4 ani de experiență în domeniul tehnic sau al activităților de cercetare și dezvoltare în domeniul nutriției animale (rumegătoare) într-un mediu internațional

  • Nivel avans în limba Engleză si Franceză (scris si vorbit)

  • Comunicare excelentă

  • Pragmatism și reactivate

  • Orientare spre rezultate

  • Abilitatea de a înțelege si a răspunde rapid nevoilor clienților

  • Capacitate de analiză strategică și globală a pieței

  • Capacitate de convingere

  • Permis de conducere categoria B

Oferim:

  • Pachet salarial competitiv

  • Laptop și telefon mobil

  • Acoperirea cheltuielilor în interes de serviciu

  • Posibilitatea dezvoltarii personale prin trainiguri oferite de companie

  • Posibilitatea de evoluție profesională

  • Mediu de lucru internațional, profesionist si placut

  • Training de integrare