Nivel profesional

Entrada (0-2 años), Medio (de 2 a 5 años), Senior (5-10 años), Ejecutivo (>10 años)

Idiomas hablados

inglés

Dirección(es) del trabajo

Salario bruto al mes

1330 - 2660 €

Descrierea pozitiei:

System Consultantul / Tester isi va dezvolta activitatea sub supravegherea directa a unui manager de grup. Lucrarea consta in efectuarea de testare si evaluarea produselor pe sisteme de jocuri, inclusiv hardware, software si jocuri online.

Experienta anterioara in sistemele de jocuri nu este necesara, dar va fi

O parte din responsabilitati sunt:

  • Asigurarea efectuarii tuturor testelor necesare pentru un proiect
  • Asigurarea calitatii muncii/testelor prin respectarea stricta a standardelor si procedurilor BMM
  • Documentarea tuturor rezultatelor testelor si gestionarea tuturor incidentelor generate de proiect
  • Finalizarea proiectelor la termene stabilite si in cadrul bugetelor
  • Precizia rapoartelor, recomandarilor si rapoartelor de stare scrise pentru proiect
  •  Aderarea la procedurile de management de proiect ale BMM
  • Inregistrarea si revizuirea timpului petrecut
  • Interactiunea cu alti consultanti de sistem / testere, manager de grup, manager de proiect si alti membri ai echipei pe plan local sau international in legatura cu proiectul
  • Posibila interactiune cu clientii si reprezentantii acestora

Imbunatatirea si revizuirea continua a standardelor si procedurilor BMM pentru a obtine rezultate de inalta calitate.

Pozitia de munca poate necesita deplasarea in alte birouri ale companiei.

Calificari preferate:

  • HTL, FH sau studii universitare in informatica / informatica, electrotehnica / electronica sau mecatronica
  • Bune abilitati de vorbire si scriere in engleza
  • Cunostinte  de testare, abilitati in ISS si certificare ISTQB
  • Experienta anterioara in Managementul Calitatii este de preferat
  • Abilitatea de a lucra in conditiii stresante
  • Capacitate de analiza si de rezolvare a problemelor

Beneficii

  • Salariu competitiv pe baza experientei
  • Programul de lucru: Luni-Vineri
  • Training la locul de munca