Job details

WEB DESIGNER

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium , Romanian - Native
Monthly net salary
600 - 900 €
Number of vacancies
1

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; Bd. Expozitiei, București

Descrierea postului:
- Participa activ la campaniile de promovare online alaturi de membrii echipei de marketing.
- Creeaza emailuri, bannere online, newslettere.
- Creeaza landing page-uri pentru campaniile de marketing.
- Creeaza si actualizeaza siteu-uri.
- Propune si implementeaza solutii de optimizare a siteului pentru motoarele de cautare.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate.
- Persoana inteligenta, proactiva, pasionata de tehnologii.
- Cunostinte de Joomla!, WordPress, HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySql/SQL, Photoshop, Illustrator.
-Cunostinte de graphic design, editare video/audio si tehnologii multimedia reprezinta un avantaj.

- Persoana perseverenta, capabila sa duca la bun sfarsit proiectele incredintate, disponibila pentru un program de lucru, ocazional, prelungit.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Cultura organizationala orientata catre rezultate.
- Mediu de lucru placut, prietenos, antrenant.
- Posibilitate de dezvoltare pe plan profesional.
- Oportunitatea de a lucra cu profesionisti.