Career level

Middle (2-5 years)

Responsabilitati:

- Coordoneaza, urmareste si raspunde de intreaga activitate ce se desfasoara in depozitul legume fructe

- Elaboreaza si verifica procedurile specifice depozitului (receptie, flux marfa, ambalaje, etc)

- Respecta regulile de gestiune a stocurilor si obiectivele prevazute

- Verifica respectarea procedurii de livrare de catre magazine  si optimizeaza din punct de vedere logistic livrarile

- Adapteaza si optimizeaza constant modul de lucru, layout-ul si calendarul de livrari ale depozitului in functie de nevoile companiei

- Organizeaza inventare lunare

- Supervizeaza si asigura buna functionare a echipamentelor si utilajelor din depozit

- Urmareste implementarea corecta a procentului de cost logistic in sistemul de gestiune

- Urmareste si corecteaza PMP-ul produselor din depozit

- Realizeaza previziunile si planurile de actiune ale platformei in acord cu obiectivele companiei

- Realizeaza rapoarte periodice privind activitatea depozitului

- Coordoneaza, supervizeaza si evalueaza activitatea echipei din depozitul legume fructe

Candidatul ideal

- Studii superioare

- Experienta in coordornare activitate depozit de minim 2 ani

- Experienta in gestionarea produselor proaspete reprezinta un avantaj

- Buna cunostinte de operare PC (Microsoft Office)

- Cunostinte SAP reprezinta un avantaj

- Foarte buna capacitate de planificare, organizare si control

- Experienta in coordonarea echipelor, abilitati de comunicare si relationare

- Orientare catre indeplinirea obiectivelor

- Integritate, loialitate, atitudine pozitiv

  • Online interview
  • Care credeti ca sunt activitatile cheie ale coordonarii unui depozit legume fructe?
  • Care sunt experientele dvs relevante pentru postul de warehouse manager?
  • Care este bugetul orientativ pentru care ati colabora cu noi pe acest post?