Career level

Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)

Spoken languages

German, English

Job Address(es)

This job is inactive, but you can still send your resume to the company

HORNBACH se află în topul magazinelor de materiale de construcţii și grădinărit cu o cifră de afaceri de peste 3 miliarde euro/an, cu o reţea de peste 150 magazine și aproximativ 18000 de angajaţi. Momentan este prezent în 9 ţări europene.

HORNBACH este o afacere de familie, independentă, listată la bursă, aflată deja la a 5-a generaţie. Astăzi compania germană operează unul dintre primele cinci lanțuri de magazine de materiale de construcţii şi grădinărit din Europa.

În spatele succesului HORNBACH se află angajaţii noştri, conduşi de către o echipă de management experimentată. 140 de ani de istorie dovedesc succesul HORNBACH!

Responsabilităţi:

- Desfășurarea şi îmbunătăţirea programelor de dezvoltare profesională Hornbach;

- Identificarea cerinţelor de învăţare şi dezvoltare pentru diverse grupe ţintă din cadrul companiei, precum şi asistarea acestora în cadrul dezvoltării profesionale;

- Organizarea training-urilor;

- Coordonarea şi auditarea programelor de integrare la locul de muncă a noilor angajaţi;

- Gestionarea desfăşurării şcolarizărilor cu furnizorii;

- Adaptarea şi asigurarea calităţii în cadrul procedurii de traducere a diverselor documente specifice.

Cerinţe:

- Certificat de calificare în profesia de formator;

- Cunoştinţe în domeniul managementului proiectelor;

- Studii superioare;

- Cunoştinţe avansate de limba germană ;

- Cunoaşterea foarte bună a pachetului de programe Microsoft Office;

- Atenţie concentrată şi atenţie pentru detalii;

- Fire deschisă şi sociabilă, spontaneitate, atitudine pozitivă;

- Rezistenţă fizică şi psihică, echilibru emoţional, autocontrol;

- Abilităţi de lucru în echipă;

Ofertă:

- Formare profesională în cadrul companiei;
- Oportunități reale de promovare în cadrul companiei;
- Salariu atractiv și un sistem de premiere în funcție de implicare și performanțe individuale;
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă dinamică și motivată;
- Un loc de muncă sigur într-un ambient modern.

Așteptăm CV-ul d-voastră şi vă dorim mult succes!