Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Tehnician PIF (punere in functiune)

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Cerinte:

  • Absolvent studii medii/ superioare tehnice
  • Cunostinte tehnice in domeniile: mecanica, instalatii electrice, frig comercial
  • Certificat de calificare ca frigotehnist - avantaj
  • Bune abilitati de organizare, prioritizare, coordonare a activităților și a relațiilor cu echipele și clienții
  • Cunoștințe solide MS Office
  • Disponibilitate pentru deplasari nationale si internationale, în funcție de locația proiectului
  • Limba engleză - nivel mediu
  • Muncitor, perseverent, cu un simț al responsabilității dezvoltat.

Responsabilitati:

  • Alcatuirea planului de punere in functiune, alcatuirea echipei si alocarea fortei de munca, analiza documentatiei tehnice, suport tehnic pentru echipele de montaj.
  • Alcatuirea de protocoale si proceduri de testare pentru echipamentele instalatiilor frigorifice.
  • Punerea in functiune si testarea sistemului hidraulic al instalatiilor frigorifice (probe de presiune de rezistenta, probe de presiune trasee hidraulice, probe de vacuum, incarcare cu agent refrigerant)
  • Punerea in functiune si testarea automatizarii dispozitivelor de siguranta pentru sistemele electrice ale instalatiilor frigorifice, conform specificatiilor proiectului.
  • Efectuarea testelor de functionare pe generator si testarea semnalelor externe de la terti.
  • Punerea in functiune si testarea dispozitivelor de siguranta ale sistemelor hidraulice, electromecanice precum pompe, compresoare, rezervoare de lichid, supape de siguranta, etc
  • Testarea alarmelor aferente echipamentelor in sistemul de alarme si monitorizare al instalatiei frigorifice.
  • Aprovizionarea materialelor gasite defecte in perioada de punere in functiune si remedierea acestor defectiuni
  • Rezolvarea neconformitatilor aparute, precum si mentinerea legaturii intre echipa PIF si echipa Technical Design.
  • Instruirea personalului clientului.
  • Predarea instalatiei catre Departamentul de Service.

Oferim:

  • Lucrul intr-un mediu profesionist si posibilitati de dezvoltare, intr-o companie leader de piata, in ascensiune si apartinand unui grup international puternic;
  • Pachet salarial atractiv si sistem de bonusare a performantei;
  • Tichete de masa, tichete cadou;
  • Asigurare de sanatate:
  • Posibilitatea de a participa la cursuri de formare profesionala de specialitate