Job Address(es)

TEHNICIAN LABORANT MICROBIOLOGIE

Responsabilitati:

  • Efectueaza cu precizie si acuratete analizele microbiologice conform instructiunilor de lucru;
  • Introduce zilnic rezultate microbiologice in fisele de laborator si in sistemul informatic existent;
  • Comunica eficient cu laborantii din cadrul compartimentului, cu Team Leader-ii, cu managerul de departament, informandu-se reciproc asupra:
    • Modificarilor intervenite in programul si activitatea de productie;
    • Modificarilor intervenite in procedurile si instructiunile de lucru;
    • Modificarilor specificatiilor microbiologice si analitice;
    • Abaterilor de la specificatii analizelor microbiologice efectuate la probele prelevate din intreaga fabrica;
    • Abaterilor legate de functionarea necorespunzatoare a aparatelor de laborator.
  • Intretine starea de curatenie a laboratorului de microbiologie conform standardelor;
  • Respecta prevederile politicilor de Mediu, Sanatate si Siguranta in munca, Calitate si Siguranta Produsului, politica de Etica, normele de igiena, instructiunile si procedurile interne cu care a fost instruit.

Cerinte:

  • Cunostinte de baza – tehnici de laborator (preparare solutii, gravimetrie, titrimetrie, volumetrie);
  • Minim liceu + scoala postliceala cu profil industria alimentara, chimie sau biologie;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana dinamica, atentă, rezistentă la stres si la efort fizic;
  • Disponibilitatea de a lucra in trei schimburi si in program de tura continua;
  • Abilitati de organizare a muncii;
  • Spirit de initiativa si abilitati de invatare;
  • Cunostinte medii de operare pe calculator.

Ce oferim:

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Tichete cadou;
  • Bonus de performanta (lunar);
  • Al 13 - lea salariu;
  • Cota lunara de bere;
  • Servicii medicale si asigurare de viata;
  • Spor de noapte si spor de tura continua;
  • Orele suplimentare platite dublu (200%);
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Posibilitatea de a lucra cu ultimele tehnologii din domeniu.