Job details

Tehnician Mentenanță Preventivă

Looking for Premium Talent
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Varta reprezintă energia  de care ai nevoie la fiecare pas, pentru a reuși.

Cu peste 130 de ani de istorie și inovație, suntem lider mondial în producția de baterii. Ne extindem activitatea din România și căutăm colegi noi în fabrica noastră din Brașov, care cred în respect, etică, solidaritate și performanță.

Ca membri ai echipei Varta, veți avea posibilitatea formării și dezvoltării într-un domeniu de viitor, având acces la un mediu de lucru plăcut și curat, situat în orașul Brașov .

Candidatul ideal:

  • Studii medii/superioare tehnice
  • Cunostinte de electrica și automatizari industriale
  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similară
  • Cunostinte operare PC
  • Spirit practic si atentie la detalii

Responsabilitati

    • Analizarea erorilor si defectiunilor la mijloacele de productie
    • Responsabil cu mentenanta liniilor
    • Prioritizarea lucrarilor de mentenanta
    • Punerea in functiune a instalatiilor
    • Adaptarea sistemelor de comanda ale masinilor, corectarea programelor de prelucrare, efectuarea de probe de functionare si intocmirea documentatiei corespunzatoare
    • Confectionarea de piese de schimb, de dispozitive suplimentare
    • Analiza punctelor slabe si eliminarea acestora

Program de lucru TESA:30

Pe baza unui contract de muncă pe perioadă NEDETERMINATA, îți oferim un pachet complex de beneficii, care include, printre altele: salariu competitiv,  decontarea transportului, tichete de masa și cadou, cantină subvenționată, asigurare privată de sănătate, prime și sporuri, bonusuri și ajutoare financiare.

Asteptam CV-ul tau!