Job details

Tehnician/Inginer de mentenanta

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

RESPONSABILITATI:

-Monitorizarea respectarii prevederilor legale pentru echipamentele electrice;

-Gasirea de solutii tehnice potrivite pentru realizarea activitatilor de mentenanta;

-Gestioneaza modificarile tuturor programelor de automatizare a utilajelor;

- Analizeaza in detaliu  instalatiile, masinile si utilajele existente si propune modificarile necesare ale acestora pentru imbunatatirea activitatii de productie;

- Se implica activ in noile proiecte si valideaza solutiile tehnice;

- Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei;

- Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire;

-Realizeaza caiete de sarcini pentru noi lucrari, cu furnizori externi, urmareste etapele realizarii lor, participa la receptia finala de punere in functiune a mijloacelor si da acordul tehnic de punere in productie, respectand normele de securitate in vigoare;

- Verificarea si asigurarea functionarii liniilor automate de productie;

Mentionam ca este un post care vizeaza reparatiile de echipamente si nu de intocmire documente.

CERINTE:

- Studii superioare tehnice, Specializare Mecanica /Automatizare

- Experienta de minim cinci ani intr-o pozitie similara;

- Persoana organizata, responsabila;

- Competente lingvistice : engleza – nivel mediu;

- Cunostinte foarte bune Microsoft Office (Excel, Word);

- Permis de conducere (categoria B) - constituie un avantaj;

OFERTA (bonusuri, beneficii):

Exista posibilitatea de a dezvolta o cariera de succes intr-o echipa tanara si dinamica si de a avansa in functii de conducere.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Societatea produce si comercializeaza cataloage promotionale cu suvite de par care folosesc la identificarea culorilor vopselelor de par si de care producatorii de vopsele de par au nevoie pentru a-si promova si vinde produsele lucreaza cu companii la nivel mondial pe piata cosmeticii.