Job details

Team leader/Inginer ecolog

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Monthly net salary
600 - 700 €
Number of vacancies
1

Descriere

Eltex Recycling SRL, firmă prestatoare de servicii de reciclare în cadrul unei fabrici de automotive din localitatea Jucu, suntem în căutare de Team leader.

Cerințele jobului:

- Studiile superioare (în special Protecția mediului) - constituie un avantaj;

- Atestat RSVTI pentru stivuitor - constituie un avantaj.

- Bune cunostințe de operare în Microsoft Office (în special Word);

- Experiență de lucru cu un sistem ERP (ex. SAP, Softone, Charisma);

- Experiență în coordonarea unei echipe (aproxangajați);

- Carnet de conducere categ. B;

Sarcini și responsabilități:

- Monitorizează și coordonează zilnic activitatea personalului, se asigură că subordonaţii direcţi își îndeplinesc toate obiectivele si respectă cerințele punctului de lucru;

-Îndrumă, perfecţionează și instruiește echipa de lucrători sortatori și stivuitoriști din punct de vedere profesional.

- Organizează și distribuie resursele umane la locul de muncă și monitorizează activitatea zilnică a echipei sale conform planificării stabilite.

- Realizează toate funcțiile administrative precum: verificarea turelor de lucru, verificarea prezenței, gestionarea zilelor libere, menținerea disciplinei și a curățeniei la locul de muncă;

- Oferă sprijin în calitatea sa de şef de echipă, ori de câte ori este nevoie;

- Acționează ca prima instanţă de raportare în ierarhia departamentului și rezolvă cât mai rapid posibil problemele dificile de serviciu raportate de subordonaţii săi, conform politicii companiei;

- Participă la recrutarea, selectarea și orientarea noilor angajaţi;

- Participă la verificări inopinate privind desfășurarea activității subordonaților la punctele de lucru, pe timpul nopții;

- Asigură o colaborare eficientă și proactivă cu toate departamentele companiei.

Oferim:

- Salar de bază conform contractului de muncă pe perioadă nedeterminată;

- Tichete de masă în valoare de 20 lei/zi lucrătoare;

- Asigurare de sănătate;

- Asigurare de viață;

- Tichete cadou de Crăciun și de Paște (200 lei/eveniment);

- Tichete cadou de 1 Iunie Ziua copilului (150 lei/copil);

- Formare profesională prin participarea la cursuri în domeniul reciclării.

- Program de lucru de L-V, 08:00 - 16:00.

Descrierea companiei

Eltex Recycling oferă servicii integrate de management al deșeurilor, de la organizarea fluxurilor pentru colectarea deșeurilor din producție, organizarea procesului de colectare până la identificarea soluțiilor de reciclare, tratare și valorificare în scopul de a oferi clienților cele mai bune rezultate.