Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Specialist resurse umane

Responsive Employer
Career level
Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Number of vacancies
1

Premier Energy angajeaza:

  In cateva cuvinte, responsabilitatile tale :

  • Centralizarea tuturor informatiilor justificative privind statul de plata (pontaje, concedii, modificari salariale , prime, etc):
  • Pastrarea si actualizarea evidentei referitoare la efectuarea concediior de odihna, a concediilor  fara plata, a celor de studii, etc;
  • Inregistrarea lunara in aplicatia payroll SAP a tuturor datelor necesare efectuarii calculului salarial;
  • Efectuarea intregii activitati de salarizare conform legislatiei in vigoare;
  • Generarea, verificarea si validarea D 112;
  • Transmiterea corecta, completa si la timp a rapoartelor solicitate de catre superiorul ierarhic;
  • Consultarea permananeta a modificarilor legislative, raportarea si implementarea acestora in activitatea desfasurata.
  • Efectuarea periodica a raportarilor statistice privind datele salariale;
  • Emiterea si eliberarea adeverintelor privind veniturile salariatilor companiei;
  • Realizarea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate, convenții;
  • Calculul și formularea răspunsurilor către executor, în cazul popririlor salariale;
  • Gestionarea și arhivarea dosarele de personal ale angajaților
  • Centralizarea si organizarea programelor de training pentru salariatii companiei.

   Profilul tău:

  • Experienta in domeniul resurselor umane minimum 5 ani;
  • Studii superioare profil economic, tehnic, umanist;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Abilităţi de lucru pe calculator: SAP - Payroll, Microsoft Office (Word, Excel);
  • Altele: capacitate de planificare, atentie la detalii, disciplina ;

      Ce îţi oferim:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă;
  • Abonament medical;
  • Oportunitate excelentă de a dezvolta o carieră de succes într-o organizație în creștere.

Despre Premier Energy:

        Activitatea principală a Grupului Premier Energy este distribuția și furnizarea de gaze naturale în România și construcția rețelelor de distribuție a gazelor naturale, a bransamentelor și a instalațiilor de utilizare. In cadrul grupului lucreaza in prezent peste 450 de angajați.
        Grupul operează în prezentin 86 de concesiuni în toată țara și deține o rețea de distribuție de 2500 km. Concesiunile sunt concentrate în jurul Bucureștiului și în restul țării. Distribuie gaze naturale atât clientilor casnici cât și clienților non-casnici. Vinde gaze naturale clienților industriali din afara rețelei sale de concesiune.
        România este cel mai mare producător de gaze naturale din Europa Centrală și de Est și are o poziție unică în regiune din cauza dependenței sale foarte limitate de importurile de gaze naturale. Compania intenționează să își dezvolte poziția pe piață, atât organic, cât și prin achiziții.

  • Online interview
  • 1. Cat timp ati lucrat in SAP ? 2. De ce doriti sa faceti o schimbare in cariera dumneavoastra? 3. Ce asteptari salariale aveti?