Job details

Specialist achizitii Retea magazine proprii

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

  • Studii medii absolvite, studiile superioare constituie un avantaj
  • Experienta in  Retail : 3 ani
  • Permis de conducere: categ. B
    Cunostinte utilizare PC (Excel, Word)
    Abilitati de comunicare, spirit de organizare, adaptabilitate, eficienta, performanta in munca si orientare catre rezultat.
    Pasiune pentru produse si orientare catre client.
  • Domiciliul: jud. Brasov

Aptitudini:

– Capacitate de comunicare interactiva deosebita;

– Lucrul cu documentele specifice (facturi, contracte, chitante, op, cec etc.);

– Exprimare concisa si clara prin utilizarea corecta a terminologiei de specialitate;

– Capacitatea de organizare eficienta a activitatii si de respectare a instructiunilor scrise si verbale.

- Buna aptitudini de comunicare, prezentare si negociere.

Atributii si responsabilitati:

- Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;

- Negociaza contractele cu furnizorii si este responsabil de relatia cu furnizorii;

– Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii;

– Raspunde pentru calitatea si cantitatea produselor achizitionate;

- Urmareste respectarea termenului de plata catre furnizori;

- Monitorizeaza si gestioneaza comenzile si nivelurile de stoc minim si maxim pentru produsele din reteaua de magazine proprii;

- Intocmeste si transmite saptamanal comenzile de aprovizionare catre furnizori si  urmareste confirmarea si livrarea comenzilor;

- Organizeaza si supravegheaza promotiile din cadrul retelei de magazine proprii;

Gestionarea indicatoriilor de rentabilitate, promotii/schimbari de pret;

Oferta:

Pachet salarial atractiv

Telefon de serviciu

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, dinamic

Oportunitati reale de avansare si dezvoltare profesionala

Suport pentru atingerea obiectivelor

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “” sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate in cadrul societatii Prodlacta. Prelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in societatea Prodlacta .

Societatea a implementat masuri adecvate care sa se asigure un nivel considerabil de securitate a prelucrarii datelor dvs. Personale. Potrivit legislatiei in vigoare, aveti dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. personale, rectificarea sau stergerea acestora (in masura in care acest lucru nu contravine legii), restrictionarea prelucrarii sau portabilitatea acestora. De asemenea, aveti dreptul de a va opune prelucrarii si de a depune o plangere in fata autoritatii in domeniu. In categoria datelor personale intra: nume, prenume, CNP, vârstă, sex, etnie, rasă, orientare politică, religioasă, starea de sănătate, adresa de domiciliu, reședința, adresa de e-mail, cont bancar, ocupația, venitul, fotografie, adresa IP, orice alt tip de date care se pot corela pentru a duce la identificarea unei personale.