Job details

Senior Auditor

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Societatea noastra este in continua dezvoltare si dorim sa ne marim echipa de profesionisti, cautam un Auditor Senior care sa se alature echipei.

MGMT ofera un mediu construit armonios, cu echipa sudata in care vei gasi libertatea sa te dezvolti, sa inveti continuu, sa evoluezi personal si sa contribui in mod proactiv la dezvoltarea afacerii noastre. Vei avea oportunitati profesionale, implinire personala si dezvoltare multipla, cu implicare in proiecte variate. Cu noi poti cunoaste experienta unui profesionist si nu a unui operator de date. Vei avea ocazia sa acorzi prioritare pentru dezvoltarea ta personala si pentru atingerea obiectivelor propuse.

In calitate de Audior Senior veti fi implicat alaturi de echipa la misiuni de audit oferite unei game largi de clienti.

Responsabilitati principale:

  • Suport in pregatirea documentatiei de planificare a auditului
  • Participarea la misiuni de audit pentru o varietate de clienti din diverse sectoare: agricultura, retail, servicii, IT, automotive etc
  • Sa asigure colectarea informatiilor, analizarea datelor, efectuarea testelor, documetarea rapoartelor de audit si comunicarea rezultatelor catre managerul de proiect;
  • Sa asigure finalizarea la timp a misiunilor atribuite si comunicarea continua cu clientul, managerul si echipa de audit
  • Pe langa misiunile de audit veti fi implicat in misiuni de intocmire rapoarte IFRS, consolidare sau misiuni de Due diligence.

Candidatul ideal va avea:

  • Licenta si / sau master in economie / politehnica / matematica cu accent pe contabilitate;
  • Stagiu in curs CECCAR sau CAFR/ASPAAS este un plus;
  • Experienta profesionala de cel putin 3 ani ca partcipant la misiuni de audit;
  • Abilitati analitice si numerice bune;
  • Cunostinte avansate MS Office (in special Excel);
  • Cunoașterea standardelor de contabilitate din Romania si ISA;
  • Limba engleza scris și vorbit – nivel avansat;
  • Cunoasterea limbii germane sau alte limbi europene vor fi considerate un plus;
  • Abilitati analitice si abilitati organizationale;
  • Experienta Caseware sau alt program de audit.
  • Disponibiliate pentru deplasare;

Va invitam sa aplicati online sau la daca va doriti sa faceti parte din echipa noastra, iar noi va vom contacta in cel mai scurt timp posibil.