Job details

Sef Laborator Microbiologie

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau,o importanta companie din industria pharmaceutica din Sibiu, Sef Laborator Microbiologie.

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniu Biologiei sau Medicinei (Speciaizare in microbiologie);

  • Experienta relevanta de minim 5 ani intr-un laborator de microbiologie;

  • Experiente relevanta de minim 3 ani intr-o pozitie de conducere in cadrul unui laborator de microbiologie;

  • Cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze;

  • Cunostinte avansate de utilizare PC;

  • Foarte bune abilitati de comunicare;

  • Foarte bune abilitati de organizare si coordonare;

  • Proactivitate, gandire pozitiva;

  • Spirit de echipa.

Responsabilitati:

  • Alocarea, planificarea și prioritizarea muncii echipei de microbiologie.

  • Să revizuiască, să aprobe și să elibereze probele de microbiologie în timp util.

  • Să se asigure că toate activitățile de microbiologie sunt efectuate conform procedurii standard de operare, bunelor practici de fabricație (cGMP) și bunelor practici de laborator (GLP).

  • Să pregătească/revizuiască/aprobe SOP-uri, GTP-uri, STP-uri, specificațiile și protocoalele legate de microbiologie, în conformitate cu cerințele actuale ale farmacopeei.

  • Asigurarea pregătirii microbiologilor conform programului de instruire.

  • Efectuarea unui program de instruire neprogramat pentru microbiolog și desfășurarea unui program de formare a noilor angajați.

  • Gestionarea inventarului de medii, culturi, accesorii, regenți, truse de identificare, piese de schimb, articole din sticlă etc. în laborator.

  • Asigurarea tuturor echipamentelor de microbiologie Activități de întreținere preventivă, calibrare, validare și curățare efectuate conform programului programat.

  • Să asigure îmbunătățirea continuă a calității în responsabilitatea zonei și să recomande economii de costuri în laboratorul de microbiologie.

  • Pentru a escalada în timp util problemele critice la Controlul calității șefului și la calitatea șefului.

  • Să efectueze investigații de laborator la timp și să participe la investigații interfuncționale după cum este necesar.

  • Pentru a sprijini afacerile de reglementare pentru a depune ANDA/DMF.

  • Efectuarea auditurilor interne după caz.

  • Orice responsabilitate suplimentară delegată de superiori.

  • Asigurați finalizarea la timp a testelor de sterilitate pentru mostrele de produse finite, materiile prime și probele de stabilitate ale produselor injectabile.

  • Monitorizarea mediului a izolatoarelor liniei de umplere și a zonelor critice de producție.

  • Manipularea indicatorilor biologici si a endotoxinelor pentru calificarea echipamentelor injectabile.

  • Prelevarea de probe și analiza apei farmaceutice pentru preparate injectabile.

  • Validarea curățării și strategia de prelevare a probelor pentru echipamentele injectabile.

  • Umplerea cu medii, validarea curățării, validarea procesului și revizuirea protocoalelor de prelevare din aspecte microbiologice.

Se ofera:

  • Pachet salarial motivant ,pachet de relocare (acoperire chirie lunara)

  • Decontare transport

  • Pachet servicii de sanatate Medlife

  • Bonusuri

  • Mediu de lucru placut, într-o echipa dinamica și în plină dezvoltare

  • Tichete de masa