Job details

Șef coloană auto (responsabil parc auto)

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Monthly net salary
600 - 800 €
Number of vacancies
2

Compania LINDA ECOTIL - producător, retailer și distribuitor de materiale pentru construcții (acoperișuri metalice, sisteme de împrejmuire din tablă, sisteme pluviale și alte produse complementare) - ANGAJEAZĂ un Responsabil parc auto, post locat la sediul companiei din SALCEA/SUCEAVA.

Profilul candidatului:

- aptitudini de coordonare, comunicare, planificare și negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- atitudine fermă, capacitate de a lua decizii în condiții de stres;
- cunoștințe operare PC (Word, Excel, Internet etc.) & cunoștințe de mecanică auto;
- orientare către rezultate, bun organizator;
- permis de conducere categoriile B, C fără evenimente rutiere;
- studii finalizate, profil tehnic, atestat ARR;
- cunoașterea legislației și reglementărilor din domeniul auto;
- experiență în activitatea de coordonare și conducere a unei echipe pe domeniul tehnic;

Responsabilitățile postului:

- cunoaște și respectă prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic
intern și internațional de mărfuri;
- administrează flota auto, programând și optimizând rute/cheltuieli;
- urmărește activitatea de transport și modul de întreținere și exploatare a mașinilor, starea
tehnică, de curățenie și a inscripțiilor de marketing;
- reprezintă societatea în raport cu autoritățile ARR, RAR, Poliție sau Bursa de transport;
- organizează transporturile în cele mai bune condiții, cu respectarea calității, normelor de
siguranță și termenelor cerute de standardele companiei Linda ecotil;
- descarca tahografele și cardurile conducătorilor auto;
- verifică și îndosariază inspecțiile tehnice periodice, a asigurarilor RCA, a rovinetelor, a
verificărilor tahograf precum și ale conducatorilor auto (fișa medicala, aviz psihologic), verifică
dotarea autovehiculelor utilizate la transportul rutier de marfă în traficul național cu aparate
tahografe omologate, instalate și sigilate conform prescripțiilor tehnice, aparatate ce trebuie să se
afle în funcțiune pe toată durata cursei;
- predă și primește pe bază de proces verbal autovehiculele în exploatarea conducătorilor auto,
- asigură fluxul de informații dinspre și către șoferi;
- monitorizează derularea transportului, de la încărcare și până la descărcare și intervine în
momentul în care apar probleme în derularea transportului, pentru rezolvarea deficiențelor
apărute;
- întocmește diverse situații cu privire la transporturile efectuate;
- întocmește rapoarte lunare, sau la cerere, către conducerea companiei.

Beneficiile postului:

- tipul jobului – full time;
- salariu motivant adaptat responsabilităților postului + tichete de masă;

- mediu de lucru tânăr și dinamic;
- posibilitatea de a evolua într-un grup de companii, lider la vânzări în regiunea Nord-Est pe acest segment de piață, aflat în continuă dezvoltare;

Toate persoanele compatibile vor fi contactate în vederea unui scurt interviu.

Așteptăm CV-ul dvs. însoțit de fotografie și informațiile specifice actualizate.