Job details

Sales Representative

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Ai păstrat una din maşinuţele copilăriei, o ai şi acum pe birou. Jocul s-a transformat în pasiune, acum poate deveni o profesie. Îmbină interesul pentru tehnologie cu domeniul vibrant al vânzărilor şi transformă totul la un alt nivel!
Soluţiile noastre inteligente de GPS tracking aşteaptă să fie puse în valoare de un spirit dinamic, cu perspectivă asupra tehnologiei, dar şi cu ambiţia de a crea un portofoliu de clienţi valoroşi.

Iți punem la dispozitie ustensilele necesare, telefon, laptop, mașină pentru ca rezultatele tale sa fie maxime, cât și o cafea buna, în fiecare dimineață, alături de o echipă de vânzări frumoasă.

Sau... hai să descoperi echipa noastră şi păstrează-ţi imaginaţia pentru viitor!

Descrierea jobului

Cum îți vei petrece timpul la noi :

  • Vei identifica și contacta telefonic clienții și potențialii clienți/activitate de cold calling și presales
  • Vei discuta cu cu potențiali clienți, le vei asculta și întelege nevoile lor
  • Vei vizita partenerii si le vei oferi cea mai bună soluţie la problemele acestora pentru a menține un nivel cât mai ridicat al satisfacției acestora
  • Vei construi si prezenta ofertele și contractele de test
  • Vei monitoriza tendințele pieței
  • Vei construi in permanenta baza de date a clienților
  • Vei contribui la realizarea planului și a indicatorilor de vânzare

Care sunt așteptările noastre?

  • Să ai deja experiență în domeniul vânzării consultative (presales, hunting)/Cold calling, (preferabil in domeniul auto, trasnporturi, alt domeniu conex)
  • Consideri că ești un vânzător cu rezultate deosebite, ești proactiv și mereu ești în căutarea unei soluții
  • Ai excelente abilități de comunicare, persuasiune și orientare către soluții
  • Ai o atitudine pro-client în vederea menținerii unui nivel cât mai ridicat al satisfacției acestuia
  • Simț al responsabilității și autonomie
  • Pasiune pentru domeniul vânzărilor, charismă, atitudine proactivă
  • Experiență în sisteme CRM, orientare către domeniul tehnic

Ce îţi putem oferi:

  • Salariu competitiv, sistem de bonusuri motivator
  • Dacă eşti bun în ceea ce faci, îţi poţi asigura o vacanţă chiar şi dintr-un singur salariu
  • O atmosferă plăcută de lucru, o echipă excelentă de sales care te susține
  • Posibilități de evoluție a carierei în domeniul vânzărilor B2B
  • Echipă simpatică, pregătită să te ajute în orice moment
  • Cursuri de limbă engleză în timpul programului de lucru
  • Smartphone, laptop performant și autoturism de serviciu

Descrierea companiei

Cu o prezență pe piața din Romania din anul, WebEye România, membră a Webeye Telematics Group, prezentă în 14 țări din Europa, 300 de angajați activi, este unul dintre cei mai importanți jucători pe piața furnizării soluțiilor informatice în domeniul transporturilor.