Spoken languages

English

I recruit candidates willing to relocate

Yes

Candidatul ideal:

Experienta de succes in managementul vanzarilor minim 5 ani (avantaj domeniul tehnic)
Studii superioare (avantaj domeniul tehnic)

Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
Pachetul Office (Word, Excel, PowePoint);
Proactiv, bun organizator si coordonator;
Competente de analiza a indicatorilor de performanta in vanzari

Partener de incredere, integru si motivat sa se dezvolte alaturi de companie

Rezistenta la stres

Descrierea jobului:

Reprezentarea intereselor companiei in relatia cu partenerii de business

Realizarea planului de vanzari anual precum si a ajustarilor periodice ale acestuia

Stabilirea si ajustarea strategiilor de vanzare
Identificarea modului de structurare a pietei si noilor canale de promovare si vanzare a produselor si serviciilor
Mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii, negocierea tarifelor cu clientii noi si semnarea contractelor cu acestia
Mentinerea si dezvoltarea unei relatii cat mai bune cu furnizorii
Găsirea rapidă a solutiilor de remediere a eventualelor probleme aparute
Promovarea permanenta a serviciilor oferite de companie
Analizarea serviciilor companiilor concurente
Completarea periodica a rapoartelor cerute de managementul companiei