Job details

Sales Director (Real Estate)

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Number of vacancies
1

Milluu (Home Renting App) aduce inovatii majore pe piata de property tech, fiind singura aplicație de închiriere de apartamente din România dedicată exclusiv proprietarilor și chiriașilor. Aplicația este construită să ofere o experiență 100% digitală, de la găsirea și închirierea unei noi locuințe până la managementul complet al proprietății.

În primul an de la înființare, au fost listate în aplicație peste 3500 de apartamente, iar la sfârșitul anului, Milluu a ajuns să aibă în management locuințe în valoare totală de 12 milioane de euro.

Fondată in 2017 de către Florin Stoian, antreprenor care anterior a pus bazele StarTaxi și Yellow Menu, Milluu a primit investiții de peste 1 milion de Euro din cele doua runde de finantare din 2019 si, fiind susținuta și finanțata de fondurile de investiții EGV, RocaX, Netopia Investments, Growceanu, Simple Capital și Angel Investors.

Banii stransi in anul 2021 vor fi utilizați pentru a finanța planurile de extindere ale companiei în piața din Polonia, dar și pentru consolidarea afacerii la nivel național.

Cautam un Sales Director care cunoaste foarte bine piata de inchirieri imobiliare din Bucuresti si care, cu ajutorul echipei pe care o va coordona, va accelera dezvoltarea bazei de apartamente de inchiriat din aplicatia Milluu.

Aceasta este o oportunitate pentru un manager/broker cu experienta sa faca parte din ecosistemul digital care va revoluționa experiența închirierii unui apartament!

Responsabilitati:

  • Dezvoltarea bazei de apartamente listate in exclusivitate in aplicatia Milluu;
  • Selectarea si calificarea locuintelor in portofoliul Milluu pe baza criteriilor stabilite;
  • Negocierea telefonica a contractelor și gestionarea obiectiilor potentialilor clienți;
  • Evaluarea nevoilor clientilor si propunerea de solutii;
  • Stabilirea pretului de inchiriere pentru fiecare locuinta dupa o analiza in detaliu a caracteristicilor si valorii acesteia pe piata;
  • Creșterea marjei de profit identificând strategii de stabilire a prețului care încurajează valori mai mari de inchiriere, dar si satisfacția clienților;
  • Monitorizarea continua a pietei de imobiliare si a noutatilor care au impact asupra preturilor;
  • Coordonarea echipei de vanzari;

De ce ai nevoie pentru a avea succes în acest rol?

  • 2 ani + experienta in inchirieri de locuinte pe piata din Bucuresti;
  • Experienta in motivarea unei echipe pentru a atinge obiectivele de vanzari;
  • Abilitati de negociere si persuasiune;
  • Abilitati excelente de comunicare (orale si scrise);
  • Persoana orientata catre obtinerea de rezultate;
  • Disponibilitatea de a lucra full time de la birou;

Beneficii:

  • Salariu lunar competitiv in functie de cunostinte si experienta;
  • Cresteri salariale periodice + Employee Stock Options in functie de performanta;
  • Program de lucru flexibil;
  • O echipa tanara si un mediu de lucru prietenos;

Clauza GDPR:

Proptech Corp SRL proceseaza datele tale personale in scopul recrutarii pentru aceasta pozitie vacanta. Prin trimiterea profilului/CV-ului si a altor atasamente esti implicit de acord cu această procesare. Proptech Corp asigură respectarea protecției datelor personale.

  • Online interview
  • Te ocupi in prezent de inchirieri de locuinte pe piata din Bucuresti?