Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.
4.3

Responsabil HSEQ

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Descrierea postului:

  • Informeaza si constientizeaza intregul personal referitor la problematica securitatii si sanatatii in munca;
  • Elaboreaza, urmareste indeplinirea planului de prevenire si protectie, monitorizarea si actualizarea acestuia;
  • Identifica si evalueaza riscurile de accidentare si imbolnavire profesionala pe componentele sistemului de munca pentru fiecare loc de munca;
  • Elaboreaza si urmareste tematica de instruire introductiv generala, la locul de munca si periodica a salariatilor pentru securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta;
  • Asigura mijloacele de protectie colectiva si individuala prin corelarea cu riscurile identificate;
  • Contribuie la dezvoltarea culturii de prevenire a riscurilor de accidentare in munca si a imbolnavirilor profesionale;
  • Urmareste asigurarea desfasurarii activitatilor lucratorilor in conditii de maxima siguranta;
  • Efectueaza audituri interne pentru verificarea modului in care sunt respectate prevederile documentatiei sistemului de management integrat;
  • Intocmeste listele cu cerintele legale si alte cerinte aplicabile in domeniul securitatii si sanatatii in munca si situatiilor de urgenta;
  • Elaboreaza instructiuni proprii de securitate si sanatate in munca si se asigura de cunoasterea acestora de catre lucratori;
  • Urmareste elaborarea planurilor de situatii de urgenta si verifica modul de cunoastere si capacitatea de punere in aplicare a acestora;
  • Raporteaza managementului neconformitatile constatate;
  • Propune solutii de imbunatatire in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
  • Este reprezentantul companiei privind SSM si SU in relatia cu autoritatile statului si clienti.

Cerinte:

  • Studii superioare, domeniul tehnic;
  • 3 ani experienta pe o pozitie in domeniul SSM;
  • Certificat absolvire Evaluator riscuri in domeniul SSM;
  • Certificat absolvire Inspector in domeniul SSM
  • Certificat absolvire curs cadru tehnic PSI (constituie avantaj);
  • Cunostinte limba engleza;
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Office);
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Sociabilitate, abilitati de lucru in echipa;
  • Focusare pe rezultate si orientare spre client si oameni;
  • Permis auto categoria B;

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant, se va discuta in cadrul interviului.
  • Traininguri de specialitate;

  • Online interview
  • Ce te motiveaza sa aplici la aceasta pozitie?
  • Ce experienta ai in domeniul santierelor temporare/mobile?