Reprezentant vanzari piese auto din dezmembrari

reprezentant vanzari

Career level

Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)

Job Address(es)

Craiova

Candidatul ideal

- pasionat de automobile;
- experienta in domeniu pietii auto si a vanzarilor de piese constituie un avantaj;
- cunostinte temeinice de operare PC – MS Office, programe informatice de identificare piese auto;
- cunostinte despre tehnici de vanzari;
- coechipier bun, abilitati dezvoltate de comunicare si negociere;
- atitudine deschisa, pozitiva si abilitati de planificare, organizare;
- onest, disciplinat, inteligent, inovator, ambitios
- orientare spre solutii si nevoia clientuluirientare spre rezultate si profit

Responsabilitati
- cunoasterea temeinica a pietii de piese auto;
- lucrul cu baza de date;
- cunoasterea concurentei (studiu) si contracararea ei prin crearea de oferte unice de vanzare;
- stapanirea caracteristicilor, avantajelor si beneficiilor fiecarui produs;
- respectarea procedurilor ce imbunatatesc procesul de vanzare;
- identificarea, ofertarea si vanzarea de piese si accesorii precum si de servicii adiacente;
- dezvoltarea si mentinerea relatiei cu clientii, prospectarea pietii si dezvoltarea ei prin largirea nr de clienti;
- realizarea targetelor si obiectivelor individuale si ale echipei;
- intocmirea rapoartelor si analizelor specifice de vanzari;