Job details

Reprezentant Vânzări Cluj-Napoca

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Suntem în căutarea unui reprezentant vânzări pentru clientul nostru din Cluj-Napoca care activează în domeniul logisticii.
Cultura organizațională este una dinamică și permite dezvoltarea pe termen lung, alături de o echipă profesionistă.

Candidatul ideal trebuie să îndeplinească următoarele criterii:

  • Studii superioare (preferabil tehnice);
  • Pregătire de specialitate profil tehnic;
  • Limba engleză: nivel avansat;
  • Experiență relevantă în vânzări (domeniul industrial);
  • Operare MS Office;
  • Permis de conducere categoria B (minim 3 ani experiență);
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Cunoașterea generală a mediului de afaceri românesc.

Principale responsabilități:

  • Prospectează piața în vederea calificării de clienți noi;
  • Asigurară acoperirea zonei alocate (Satu-Mare, Maramureș, Sălaj, Bistrița-Năsaud, Mureș si parțial Cluj) prin contactarea directă a potențialilor clienți;
  • Redactează rapoarte de vânzări după întâlniri;
  • Creează și întreține baza de date cu clienți;
  • Întocmește documentele comerciale;
  • Urmărește realizarea planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
  • Urmăreşte permanent activitatea concurenţei în zona acoperită;
  • Asigură activitatea de stocare de date și emiterea de rapoarte.

Beneficii:

  •  Tichete de masă;
  •  Abonament medical clinică privată;
  •  Autoturism de serviciu;
  •  Telefon mobil;
  •  Laptop.