Job details

Reprezentant vanzari

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Monthly net salary
500 - 600 €
Number of vacancies
3

RESPONSABILITATI:

  • Contactarea potentialilor clienti, prezentarea si vanzarea produselor din portofoliul firmei;
  • Pregatirea documentatiei premergatoare semnarii contractelor; pregatirea si redactarea contractelor in vederea semnarii si verificarea documentelor atasate la dosarul de credit conform procedurilor interne;
  • Mentinerea relatiei cu clientul pe tot parcusului procesului de intocmire si semnare contract;
  • Indosarierea contractelor si a documentelor clientilor conform procedurilor interne;
  • Oferirea de informatii şi suport necesar clienților;
  • Mentine si dezvolta relatiile cu clientii existenti. Alte activitati de suport administrativ.

CERINTE:

  • Experienta anterioara in vanzarea de servicii financiare reprezinta avantaj
  • Abilitati de comunicare, relationare, coordonare, vanzare, negociere
  • Capacitatea de a relationa cu persoane dificile
  • Orientare catre clienti si rezultate
  • Initiativa, flexibilitate, adaptabilitate; seriozitate si integritate
  • Experienta in pozitii similare min 1 an
  • Studii superioare (finalizate sau in curs)
  • Cunostinte operare PC