Job details

Reprezentant de vanzari

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium , Romanian - Native
* all languages are compulsory
Number of vacancies
5

60798281_2706667362681271_7975796174667907072_n

Credem cu tărie că relațiile de colaborare din domeniul medical trebuie să se bazeze pe calitate, transparență și întâmpinarea continua a nevoilor clienților.
Dacă și tu simți la fel, avem un loc pentru tine în echipa MedicalExpress. Pe parcursul celor 23 ani am crescut, ne-am dezvoltat și am reușit să schimbă mentalități, valori și stiluri de colaborare în câmpul medical. Iar acum, ne căutăm încă un team player care să împărtășească aceleași valori ca și noi. Asta pentru a-și putea face cât mai bine treaba pe poziția de Reprezentant de vanzari. Dacă ai rezonat cu mesajul de mai sus, te invităm să citești în continuare mai multe informații despre poziția full-time disponibilă în București, Iasi, Brasov si Galati.

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare, de preferat in domeniul medical, biologie, chimie;
  • Experienta anterioara in vanzarea serviciilor, produselor sau dispozitivelor medicale, de minim un an;
  • Permis de conducere categ. B, obligatoriu;
  • Fire creativa, inovatoare, dinamica;
  • Orientat spre rezultate;
  • Persoana comunicativa , cu atitudine pozitiva ,proactiva si ai dorinta continua de invatare ;
  • Competente de prezentarea, promovarea si vanzare;

Descrierea jobului

  • Administrarea eficientă a zonei alocate;
  • Vizitează regulat, conform unui routing prestabilit, medicii și instituțiile medicale din portofoliul alocat, în vederea promovării serviciilor medicale din portofoliul;
  • Menținerea relației cu clienții existenti și actualizarea bazei de date;
  • Raspunde de îndeplinirea obiectivelor financiare pentru zona alocată
  • Prospectarea pieței și identificarea de noi oportunitați de promovare si vânzare;
  • Intocmește diferite rapoarte solicitate de către superiorii direcți, cu respectare termenelor limită;
  • Este responsabil de implementarea în teren a campaniilor de marketing;
  • Actualizează permanent baza de date atât cu privire la colaboratori , cât si cu privire la competiție
  • Organizează /participă la evenimentele din teritoriul arondat: prezentări de grup, mese rotunde, conferințe, simpozioane, congrese unde se impune participarea firmei.
  • Principalele domenii medicale in care isi va desfasura activitatea de promovare si vanzare sunt: chirurgie, oncologie, ginecologie, , ATI, medicina de urgenta, neurologie, urologie, recuperare, ortopedie;

Beneficii:

  • salariu fix + bonusuri trimestriale în funcție de rezultate+ bonus de performanta
  • bonuri de masă
  • mașină de serviciu
  • telefon de serviciu
  • training de produse - training medical
  • cursuri de dezvoltare profesionala (cursuri de vanzari/public speaking/negociere etc.)
  • posibilitate de dezvoltare profesionala

Cu o experienţă în domeniu de peste 20 ani, Medical Express este unul dintre principalii furnizori de dispozitive medicale din România.

Vrei să lucrezi într-o echipă tânără şi dinamică?

Eşti pregătit să dai tot ce poţi şi îţi place să obţii rezultate pe măsură?

La Medical Express poţi să-ţi construieşti viitorul!

Alături de noi vei găsi un mediu de lucru proactiv şi deschis, care să-ţi permită dezvoltarea personală şi profesională.

Dacă eşti serios, corect, optimist, cu putere şi dorinţă de muncă şi ai soluţii inovative în faţa provocărilor, te invităm să aplici pentru un loc în echipa noastră.

  • Online interview
  • Ne bucuram ca ai rezonat cu mesajul nostru. Care este data de la care ti-ai dori sa incepi o noua colaborare?
  • Scrie-ne ceva frumos despre tine. Te rugam :) Sau eventual cel mai ascuns defect.
  • Stim ca partea financiara este importanta asa ca te rugam sa ne comunici ce salariu te-ar mulțumi?