Job details

Reprezentant Comercial

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
2

Aptitudini profesionale:

• Experienţă în vânzări materiale de constructii, minim 3 ani;
• Cunostinte foarte bune de operare PC (Microsoft Office, internet Explorer etc.);
• Abilitati de organizare si gestionare eficienta a timpului;
• Capacitatea de a respecta targetele lunare,  termenele limita, precum si capacitatea de a lucra sub presiune;
• Intocmirea si urmarirea comenzior catre clienti;
• Persoana echilibrata, responsabila, deschisa sa invete, ii place munca in echipa;
• Dexteritate in prezentarea teoretica si practica a materialelor de constructii;

Competente personale:

• Orientare spre indeplinirea obiectivelor;
• Capacitate de adaptare si asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
• Abilitati excelente de vanzare;
• Fluenta in vorbire si tinuta ingrijita;
• Abilitati de relationare cu clientii;
• Abilitati de negociere si planificare;
• Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren;
• Autonom cu o gandire antreprenoriala foarte dezvoltata;
• Atitudine optimistica;
• Rezistenta la stres.

Descrierea jobului

  • Căutare proactivă și contactarea clienților-țintă relevanți, precum și a proiectelor-țintă, combinată cu o structurare eficientă a rutinelor zilnice și a vizitelor de grup țintă
  • Furnizarea de soluții tehnice și pregătirea ofertelor comerciale ;
  • Efectuarea de consultări calificate pentru clienți cu privire la problemele tehnice de utilizare a produselor și consilierea soluției adecvate a sistemului tehnic (vizitarea șantierelor, clienților și partenerilor);
  • Instruirea angajaților clienți care utilizează produse, organizarea de seminarii de instruire;
  • Monitorizarea activă a pieței (Bucuresti + Ilfov), făcând propuneri pentru creșterea vânzărilor;
  • Întreținerea bazei de date client / proiect (un sistem CRM) și raportarea în timp;

 Oferta :

  • Candidatului ideal i se va oferi oportunitatea de a lucra într-o echipa tanara, dinamica precum si posibilitatea de a-si  dovedi succesul într-o piaţă extrem de competitivă;
  • Training-uri organizate de catre partenerii  interni sau externi pentru produsele din portofoliul companiei;
  • Se asigura toate instrumentele necesare bunei desfasurari a activitatii: masina de serviciu   telefon mobil, mostre, etc;
  • Salariu motivant (salariu fix si comision din vanzari);