Referent Resurse Umane- entry level

Spoken languages

English

Job Address(es)

This job is no longer active.

Atributii si responsabilitati principale:
- Întocmeşte rapoarte şi evidenţe specifice;
- Asigura administrarea şi gestionarea personalului prin: eliberarea adeverințelor, aplicarea formalităților de încetare a contractelor individuale de muncă, întocmirea contractelor individuale de muncă, a actelor adiţionale, conform prevederilor legale;
- Gestionează dosarele de personal;
- Desfăşoară şi alte activităţi specifice administrării de personal;
- Asigură existenţa şi verificarea documentelor necesare la angajare;
- Răspunde de arhivarea dosarelor de personal curente sau aparținând foştilor angajaţi;
- Programează candidaţii pentru interviuri, gestionează baza de date a acestora şi susţine procesul de recrutare.
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor

Cerinte:
- Studii superioare (prezinta avantaj studii precum: Psihologie, Comunicare, Sociologie, etc.);
- Experienta pe un post similar-prezinta avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;
- Cunostinte MS Office;
- Capacitate de decizie, de sinteza, de rezolvare a problemelor;
- Responsabilitate;
- Rezistenta la stres.