Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Project Manager IT

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Descriere

Planificarea, executia si administrarea proiectelor.

Principalele sarcini

Gestionarea proiectelor existente
Dezvoltare de proiecte noi
Adaugare de functionalitati noi pentru aplicatiile curente
Imbunatatirea proiectelor existente

Responsabilitati

Defineste directiile si obiectivele proiectului
Traseaza sarcinile si cerintele de resurse
Coordoneaza personalul proiectului
Planifica, coordoneaza si livrareaza dezvoltarile specifice
Gestioneaza bugetul proiectului si alocarea resurselor
Urmareste realizarea task-urilor proiectului
Gestioneaza riscurile si problemele aparute
Mentine o buna relatie de afaceri cu clientii

Analiza de proiect

Rapoarte de stare a proiectului
Comunica in mod eficient obiectivele proiectului membrilor echipei clar si in timp util
Identifica si rezolva problemele si conflictele din cadrul echipei
Gestioneaza in mod proactiv proiectul
Identifica crizele potentiale si concepe planuri de rezolvare

Raportare

Raportare directa catre Management

Educatie

Diploma de licenta sau echivalent
Bune cunostinte de limba romana
Fluent in engleza

Experienta de munca

Experienta profesionala de minimum 5 ani in gestionarea proiectelor IT
Experienta de lucru in industria serviciilor medicale prezinta un plus.
Experienta de lucru cu echipe virtuale

Beneficii

- salariu fix
- abonament medical

Descrierea companiei

SFATUL MEDICULUI SA detine si administreaza portalul de peste 14 ani unul dintre cei mai importanti publisheri de informatii medicale din Romania.

Scopul nostru este de a aduce informatia medicala cat mai aproape de pacient.