Job details

PROJECT MANAGER INSTALATII

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
2

Cerinte:

Absolvent al Facultatii de Instalatii pentru Constructii;

Experienta de minim 5 ani in executie si coordonare lucrari de instalatii;

Specializat in domeniul instalatiilor mecanice ( HVAC, sanitare, incendiu) si/ sau electrice

Experienta in coordonarea echipelor/ subcontractorilor;
Cunostinte de operare PC: MS Office, AUTO CAD (capacitate de a citi si de a interpreta planuri şi scheme tehnice);
Bun organizator si conducator capabil sa motiveze colectivul din subordine;

Dinamic si orientat pe atingerea obiectivelor.

Responsabilitati:

Coordoneaza lucrările de instalatii mecanice/electrice, conform proiectelor tehnice ;
Gestioneaza resursele umane si materiale  în mod echilibrat şi coerent pentru finalizarea lucrărilor în termenele contractuale, cu respectarea standardelor de calitate si a bugetului stabilit;

Coordoneaza  echipele din cadrul firmei cat si a subcontractorilor, pentru a se incadra in graficul de executie  si in  buget;

Realizeaza necesarul de materiale si il transmite catre Departamentuil de achizitii;

Verifica existenta documentelor de calitate pentru materialele si echipamentele comandate si primite in santier;

Intocmeste  situatiile de lucrari si obtine aprobarea acestora de la Beneficiar;

Reprezinta compania în relaţiile cu beneficiarii lucrărilor, subcontractorii sau alţi colaboratori în limitele stabilite de superiori;

Colaboreaza cu departamentele companiei pentru realizarea lucrarilor la standardele cerute.

Iți oferim:

  • pachet salarial atractiv;
  • mediu de lucru plăcut;
  • posibilitatea unei cariere in cadrul unei companii dinamice.