Job details

Proiectant/Designer mobilier

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Monthly net salary
500 - 700 €
Number of vacancies
1

Cine suntem și de ce avem nevoie:

La Mobiera amenajăm creativ case, birouri și spații comerciale. Producem o gamă variată de mobilier la comandă și comercializăm produse destinate amenajărilor interioare: scaune, mese, obiecte sanitare, canapele, fotolii, și multe altele.

Suntem extrem de pasionați de ce facem, flexibili și orientați spre calitate premium. Ne suflecăm mânecile ca să intrăm în atelier atunci când e nevoie de ajutor în producție, la fel de bine cum tocim tastele de la laptop atunci când ne punem pe schițat case de vis.

Căutăm un Proiectant mobilier, cu spirit creativ, abilitați de organizare, inițiativă si spirit de echipa.

Cunoștințe si calificări necesare:

  • Cunoștințe tehnice despre mobilier;
  • Experiența minim 2 ani pe un post similar (ideal);
  • Cunoștințe de utilizare a unui software de proiectare (ideal Pro100, SketchUp, etc.)
  • Creativitate, flexibilitate si originalitate, atenție la detalii și interes pentru calitate; persoana pro activă și organizată;
  • Seriozitate, punctualitate, responsabilitate;
  • Permis de conducere categoria B (prezintă un avantaj).

Responsabilități:

  • Asigură consilierea clienților și participă la măsurarea spațiului in care va fi amplasat mobilierul;
  • Proiectează mobilierul solicitat de client, folosindu-se de un software specializat de proiectare 3D (Pro100, SketchUp, etc.)
  • Întocmește necesarul de materiale și feronerie și realizează calculul de  preț;
  • Întocmește planșele cu detalii specifice de dimensiuni, materiale și particularități pe care le transmite către departamentul de producție;
  • Acordă suport tehnic departamentului de producție si urmărește realizarea proiectelor in procesul de fabricație;

Ce îți oferim:

  • Salariu negociabil + tichete de masă;
  • Posibilitatea de avansare;
  • Program stabil, fără ore suplimentare 😊;
  • Traininguri de specialitate și logistica necesară;
  • Posibilitate permanentă de a dobândi noi cunoștințe;
  • Oportunitatea de a lucra într-un firmă în continuă dezvoltare;
  • Echipă tânără, profesionistă și dinamică.