Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Profesor limba engleză/germană

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Part time
Spoken languages
English - Advanced , German - Advanced
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

Ești pasionat de predarea limbii germane ? Ai experiență ca Trainer sau ca profesor acrediat?

Ești o persoană responsabilă, punctuală și deschisă provocărilor?
Centrul de limbi străine Oradea iti acordă  sansa de a dovedi ca ești CEL MAI BUN!

DE CE RECRUTAM?
Centrul de limbi străine Oradea este în continuă dezvoltare. Formăm o echipă tânără și dinamică care să-și dorească să împărtășească din cunoștințele ei și altor persoane dornice să învețe.
Candidatii care aplica trebuie sa aiba un nivel MINIM de limba germană de C1, conform CEF și să locuiască în municipiul Oradea.

Descrierea jobului

Predarea limbii germane  copiilor si adultilor - experiență în lucrul cu copiii/ adulții
Monitorizarea sesiunilor de curs
Pregatirea lectiilor si a materialelor didactice
Adaptarea cursurilor in functie de nevoile cursantilor.
Pentru interviu vor fi contactati DOAR candidatii care intrunesc conditiile cerute și sunt din Oradea.
Pentru mai multe detalii privind structura organizatiei, tipul de cursuri, clienti, va rugam sa consultati site-ul nostru:

Beneficii:
Mediu profesional competitiv, echipa tanara si entuziastă
Pachet salarial raportat la responsabilități și performanță
Oportunități de training
Posibilitate de promovare

Descrierea companiei

Orice afacere are o poveste. A noastră a început în urmă cu 9 ani, când am deschis în Oradea un centru de limbi străine pentru adulți și copii. Nu știam noi prea multe despre business, dar ne-a plăcut să hoinărim prin lume și să vorbim în limbile nativilor. Așa ne-a venit ideea să îmbinăm studiul și cunoștințele noastre cu entuziasmul de a traversa frontiere și curiozitatea de a experimenta culturi. De atunci, suntem într-o călătorie continuă pe aproape toate continentele și ne mândrim cude cursanți, care s-au transformat în parteneri poligloți de dialog.

Suntem o echipă de traineri cu experiență în predarea a nouă limbi străine, structurate pe șapte module de dificultate.

  • Online interview
  • Locuiți în Oradea?