Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Profesor învățământ primar, prescolar si gimnaziu

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time, Part time
Address
Monthly net salary
800 - 1000 €
Number of vacancies
4

Dacă vrei să faci parte din povestea noastra, te invităm să te alături unei echipe de oameni entuziaști și dornici să aducă plus valoare în învățământul românesc.

Căutăm un profesor pentru care ”empatia” nu este doar un cuvânt în dicționar. Un profesor pentru care educația se construiește având la bază fascinația, entuziasmul și bucuria. Dacă crezi că ești profesorul de care avem nevoie, hai în echipa noastră să șlefuim minți și inimi.

CERINȚE:

- studii de specialitate;
- experienţă în învățământ minimum 3 ani (constituie avantaj: experienţă într-o şcoală particulară sau internaţională);
- persoană deschisă spre nou, cu pasiune pentru educaţie, preocupată de pedagogia modernă;
- cunoştinţe de operare calculator;
- cunoaşterea curriculumului naţional şi alte metode educaţionale;

SUNTEM ÎN CĂUTARE DE:

- profesor pentru învățământul preșcolar;
- profesor pentru învățământul primar;
- profesor pentru învățământul gimnazial: profesor de limba și literatura română, geografie, biologie, fizică și limba engleză.

RESPONSABILITĂȚI:

- Organizarea si dirijarea activităților de predare–învățare, folosind metode variate;
- Evaluarea nivelului de cunoștințe al elevilor;
- Planificarea activităților extrașcolare;
- Întocmirea rapoartelor de activitate;
- Comunicarea cu părinții;

OFERIM:

- Pachet salarial atractiv, program flexibil;
- Oportunitatea de a vă perfecţiona neîncetat, prin traininguri de specialitate;
- Bonusuri și recompense pentru performanțe deosebite;
- Asigurare medicală;

Descrierea companiei:

Unitate școlară acreditată sectorul 1.