Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

PROFESOR LIMBA ENGLEZĂ

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
Address
Number of vacancies
1

Te așteptăm în echipa #ProIngenio! Ne căutăm coleg(a), profesor de engleză care să predea începând cu luna septembrie 2021.

Candidatul ideal

●       absolvent(ă) al(a) Facultății de limbi Străine sau al(a) Facultatății de Litere;

●       nivelul de engleză este avansat - nivel atestat prin certificări obținute în urma examenelor de specialitate;

●       experiență în domeniul educațional;

●       perfecționare continuă;

●       persoană creativă, calmă, iubitoare, rabdătoare, dedicată, organizată, cu o atitudine proactivă, atentă la detalii, punctuală, serioasă

●       abilități de comunicare foarte bine dezvoltate.

Responsabilități:

●       planificarea și proiectarea orelor de limba engleză;

●       managerierea clasei de elevi;

●       implicarea în diverse proiecte educative curriculare și extracurriculare;

●       conducerea întregului proces didactic pentru clasa pe care o coordonează;

●       realizarea unor activități educaționale care să dezvolte cunoștințele copiilor și abilitățile acestora;

●       participarea la activități de perfecționare pedagogică și de specialitate;

●       asigurarea mijloacelor de învățământ, a materialului didactic și a auxiliarelor didactice;

●       îmbinarea materialelor și metodelor clasice de predare (manuale, prezentări) cu cele moderne, interactive (lecții aplicate, demonstrații, proiecții video, etc);

●       cunoașterea și respectarea politicilor și principiilor educaționale ale Școlii Gimnaziale „Pro Ingenio” în activitatea cu elevii;

●       obligații în realizarea sarcinilor din cadrul comisiilor școlare;

●       menținerea relației cu părinții conform politicii Pro Ingenio.

Beneficii:

●       Oportunitatea de a lucra într-o echipă entuziastă, tânără, într-o școală modernă, cu colective reduse de elevi;

●       Pachet salarial atractiv;

●       Asigurare medicală Medicover;

●       O masă caldă/zi.

Descrierea companiei

Înființată în, Școala Gimnazială „Pro Ingenio” susține performanța, pune la dispoziția beneficiarilor oportunități de dezvoltare și educație de calitate și se bazează pe valori precum integritate, competiție, performanță, adevăr, libertate. Școala Gimnazială „Pro Ingenio” respectă curriculumul național românesc considerat de către Organisation for Economic Co-operation and Development ca fiind unul dintre cel mai bine gândit și strucutrat curriculum din regiune.