Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Profesor limba germana

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Part time
Number of vacancies
3

Profesor limba germana – colaborare pe baza de proiect: cursuri adulti online sau/si face-to-face.
Pentru cursurile online se accepta profesori si din alte localitati.

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate
- Reale aptitudini pedagogice
- Persoana motivata, organizata, implicata, punctuala
- Metode moderne de predare, interactivitate
- Cunoasterea limbii predate la nivel B2

Responsabilitati
- conceperea programelor de curs si a evaluarilor
- pregatirea si tinerea orelor de curs la nivel profesionist
- realizarea materialelor de studiu suplimentare
- raportari periodice despre desfasurarea cursului
- adaptarea cursului in functie de nevoile cursantilor.

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Mediu de desfasurare a activitatii placut si profesionist;
- Remunerare motivanta;
- Program flexibil