Job details

Process Manager

Looking for Premium Talent
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Remote job (allows the activity to be fulfilled from home, permanently or temporarily)
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

                                                                     Kruk

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrala. Din, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitati de dezvoltare, siguranta, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara si profesionista si isi desfasoara activitatea intr-un mediu placut si linistit. Valorile in functie de care ne ghidam activitatea, sunt: simplitatea, respectul, cooperarea, responsabilitatea si dezvoltarea continua.

In centrul fiecarui proiect si activitate pe care le dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

Workplace: Bucharest

Responsabilitati:

  • Alocarea in conditii optime al cazurilor care vor migra din zona de colectare Amiabila in zona de executare silita;
  • Selectia si crearea batch-urilor de printare a cazurilor aflate in procesul de colectare amiabila;
  • Monitorizarea si analizarea rezultatelor inregistrate, precum si evolutia lor (rezultate financiare, notificari scrise, SMS, apeluri, vizite), pentru procesele de colectare amiabila;
  • Organizarea si coordonarea de campanii si actiuni speciale in vederea imbunatatirii/mentinerii rezultatelor pentru portofoliile cesionate, pentru procesele de colectare amiabila;
  • Prezentarea strategiilor si a actiunilor viitoare tuturor departamentelor operationale, precum si altor departamente implicate direct in procesele de colectare;
  • Oferirea de suport operational din punct de vedere al proceselor de colectare catre orice alt department din cadrul companiei;
  • Implicarea in proiecte si initiative in cadrul Departamentului.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta de cel putin un an in domeniul bancar sau de recuperare creante;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat;
  • Cunostinte avansate de operare calculator (Pachetul Microsoft Office);
  • Persoana deschisa, cu atitudine pozitiva, flexibila, preocupata de propria dezvoltare profesionala;
  • Capacitate de analiza si sinteza, gandire strategica, orientare catre rezultat;
  • O buna capacitate de organizare, planificare si prioritizare, care sa acorde atentie la detalii;
  • Putere de decizie;
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Abilitati de a lucra independent, dar si in echipa.

Oferta noastra:

  • Sistem flexibil de beneficii intr-o platforma online - poti alege beneficiile pe care le doresti
  • Sediu central, usor accesibil -TimpuriNoi
  • Asigurare medicala
  • Work-life balance (8 ore si 30 minute pauza de masa)
  • Program flexibil de lucru
  • Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe)
  • Climat de lucru foarte prietenos
  • 21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere

INFORMATII DESPRE PROTECTIA DATELOR

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare declar ca am citit nota de informare disponibila pe pagina companiei si sunt de acord cu modul si termenii de prelucrare datelor cu caracter personal pe care KRUK Romania le va procesa in scopul recrutarii, pentru pozitia pe care am selectat-o.

  • Online interview
  • Care sunt asteptarile dvs. salariale pentru acest rol?