Job details

Operator date/Contabilitate primara

Looking for Premium Talent
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Suntem o societate, la numai 3 km de Ploiesti (Ploiestiori), cu capital 100% românesc, o experienta de peste 10 ani  in domeniul IT  care activeaza pe piata internationala, având ca principală activitate procesarea computerelor desktop, stațiilor de lucru, componentelor pentru computer și unele componente pentru laptop si vrem sa ne intregim echipa cu un operator date in Departamentul Contabilitate.

Cerinte:

 - studii medii/superioare finalizate;

- cunostinte de contabilitate primara;

- abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa;
- cunostinte operare baze de date si MS Office;

- minimum 1 an experienta intr-un post similar.

Responsabilități:

 - introduce, valideaza si prelucreaza datele, contabile, prin intermediul programului informatic;

- verifica datele introduse in calculator cu datele din documentele primite sau  emise;

- centralizeaza datele pentru obtinerea de rapoarte;

- inregistreaza facturile si incasarile;

- lucreza cu documente specifice: facturi, chitante, bonuri fiscale, extrase, dispozitii de plata, ordine de deplasare si alte documente ce tin de zona contabilitatii primare;

- indosarieaza si arhiveaza documetele;

Beneficii:

 - salariu atractiv si bonuri de masa;

- posibiliatea unei cariere pe termen lung;

- alte beneficii în funcții de evoluție si rezultate.

Prin aplicarea CV-ului pentru acest job sunteti de accord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.