Job Address(es)

This job is inactive, but you can still send your resume to the company

Zipersport se ocupa cu importul si vanzarea de echipament sportiv de iarna. Suntem o echipa pasionata de sporturile de iarna, care de 14 ani aduce in romania unele dintre cele mai inovative Branduri din lume.

Dorim sa ne marim echipa cu un Web Shop Manager, care se va ocupa de site-ul , atat de managementul platformei (Magento), dar va urmari si promovarea produselor, va concepe campanii de marketing si facebook.

Web Shop Manager

Experienta in domeniul e-commerce constituie un avantaj.
• cunostinte despre marketing si promovare online
• cunostinte de baza SEO si SEM, sau deschiderea catre a invata
• cunostinte minime de grafica si editare foto (pachetul Adobe, Corel)
• Cunostiinte limba engleza
• persoana proactiva, orientata spre clienti si atenta la detalii
• orientare catre rezultate si performanta.
• Pasiunea pentru sport constituie un avantaj

Descrierea jobului

1. Administrarea magazinului online

• Administrarea catalogului de produse
• Intretinerea si cresterea bazei de date cu clienti
• Promovarea produselor si a site-ului pe diverse canale de comunicare: Facebook, Bannere, google ads, Blog, Newsletter.
• Propunerea si dezvoltarea campaniilor promotionale
• propune si creare bannere publicitare, newslette si articole de blog

2. Clientii

• preluarea gestionarea si finalizarea comenzilor primite pe site sau telefonic
• Consultanta pentru clienti prin intermediul email-ului, chat online, telefonic, etc.
• se ocupa de fidelizarea si informarea periodica a clientilor (creaza strategii de fidelizare, trimite newslettere bazei de clienti, si lista de preturi catre parteneri, postari facebook etc.)