Career level

Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)

Spoken languages

English

Job Address(es)

Gross salary / month

1000 - 2000 €

Dorim sa extindem echipa de dezvoltatori baze de date Microsoft SQL Server cu un programator care sa aduca un aport prin experienta si cunostintele sale.

CANDIDATUL IDEAL:
- Pregatire universitara tehnica de profil (Informatica, Automatica/Calculatoare, Telecomunicatii, Cibernetica etc)
- Minimum 2 ani experienta in dezvoltarea de base de date MS SQL Server
- Asigura suportul necesar pentru realizarea de rapoarte si analize financiare prin extragere de date (exemple de analize realizate: #!/Pages/News/NewsDetails&title=bolile-romanilor-si-criza-din-spitalele-publice-duc-piata-serviciilor-medicale-private-la-un-nivel-record )
- Capabil sa execute importuri, exporturi prelucrari de date si grafice de tip Business Intelligence pentru activitatea firmei
- Capabil sa inteleaga si sa urmareasca specificatii tehnice si functionale
- Comunicativ si capabil sa lucreze bine in echipa
- Cunostinte de limba Engleza

CUNOSTINTE TEHNICE NECESARE:
- UML, OOP
- Microsoft SQL Server, TSQL
- Reporting Services
- Analysis Services, OLAP, BI

CONSTITUIE UN PLUS:
- ASP.NETC#
- AJAX, Web Services
- JScript, JQuery
- Windows Services, multi thread programming
- IIS management
- XSLT

RESPONSABILITATI:
- Participa la fazele de proiectare/design a bazelor de date
- Dezvoltare baza de date in mediul MS Visual Studio / SQL, Reporting Server
- Dezvolta pachete / scripturi pentru operatiuni ETL
- Dezvoltare baze de date pentru aplicatii web-based
- Suport pentru aplicatii existente
- Colaboreaza cu colegii de echipa in atingerea termenelor
- Management module proiect

BENEFICII:
- Proiecte pe termen mediu si lung. Proiecte pentru firme foarte mari locale sau internationale - BCR, ING, BRD, Allianz, etc
- Sediu central, cartier Cotroceni, la 3 minute de metrou Eroilor
- Asigurare medicala privata
- Mediu de lucru tanar, cu experienta de 3-10 ani
- Ultimele tehnologii si platforme de dezvoltare Microsoft: VS, SQL, windows, TFS 2012
- Contract pe perioada nedeterminata
- Bonusuri de proiect